KÖPEK BARINAĞI


   Hayvanları sevmeyen, insanları hiç sevmez. 
   Karasu Belediyesi, köpek barınağını kurarken belki de bu kadar ilgi odağı olacağını düşünmemişti. Bu kadar başını ağrıtacağını da… Başlangıçta birkaç köpek bulunan barınakta şimdi yavrularıyla 50 köpek var. Başlangıçta veteriner ve yardımcısı bulunan barınakta kısırlaştırma dahil bir çok ameliyat yapılıyordu. Şimdi gençlik aşısı bile yapılamıyor. Uyuzun artması üzerine görevli tek eleman, kendi kişisel gayretleri ve kulaktan dolma bilgilerle hayvanları ilaçlamaya çalışıyor.
   Konuyu ilettiğimiz Başkan Yardımcısı Yakup Gençbay, barınağa veteriner sözü verdi.
   Basın Müdürü Nuri Haşmenoğlu, bizzat gelerek sorunları yerinde gördü, giderme sözü verdi. Yavrulara süt ve çelik kap dahil, bir çok eksiği gidereceğinin sözünü verdi.
   Başkan Yardımcısı Murat Çelik, yetki alanı olmamasına rağmen barınağın inşaat kısmını bitirmek için yaptığı gayretleri anlattı. 
   Ayar Veteriner Kliniği sahibi Hamza Bey, Hayvanları aşılayacağının sözünü verdi. 
   Dohayko İl temsilcisi Derya Yücesan, Hayvanların hamiliğini üstlendi.
   Çok güzel yavrular var. Eviniz müsait ise bir tane alın, ailenize katın. Çok şeker şeyler. Tabii ki bu hayvanların yeri orası değil. Sokaklar da köpek dolu ve insanlar tedirgin oluyor. Başkan da arada kalıyor tabii… Ancak,çevre ilçelerden de Karasu`ya hayvan bırakılıyor. Kulağındaki küpe kırmızı ise, o hayvan hemşerimiz! Sarı veya başka bir renk ise, komşu ilçelerden, şikayet ediniz. 
KOLTUK KİMİN
   Geçen hafta, Büyükşehir Belediye Başkanı ziyaret etti ilçemizi. Basında çıkan resimlerde, Karasu Belediye Başkanı’nın koltuğunu Büyükşehir Başkanı’na verdiğini gördük. Sayın, Toçoğlu da kendi makam koltuğu gibi oturup poz vermişti.
   O koltuğu size Karasu halkı verdi Başkan! Doğrusu ben yadırgadım yerinizi devretmenizi… Belki saygı, belki bir mesajdı, ama diğer taraftan bakınca da saygısızlıktı ve mesaj yanlış anlaşıldı. 
   Sizi o koltuktan kimse kaldıramaz, kaldıramamalı da… Kalkmayın ama hakkını da verin.
DEVLET MALI DENİZ
   Kim arayacak bu fakir milletin hakkını?
   Tren yolu için atılan temellerin demir filizleri suyun içinde, paslanıyor. Onlar paslanınca temeller de bir işe yaramayacak. Sökülmesi gerekecek. Yok, sökülmedi, sağlamlığı şüpheye düşecek. Öyle değil mi?
   Serbest çalışan mimar ve mühendislere her türlü baskıyı reva gören Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri, uyuyor musunuz? 
   Ola ki proje değişti, Karayolları davayı kazandı, atılan temellerin masraflarını kimden geri isteyeceksiniz? Nasılsa cebinizden çıkmıyor onların parası! 
   Sadece o değil, Kültür merkezinin temel demirleri de çürüdü. Belki “Bunun parası iflas eden bir tersaneden çıktı” diyeceksiniz ama milli ekonomiye zarar değil mi?
ZENCİLER, JAPONLAR
   “Önce zenciler geldi. Beraberlerinde ahlaksızlık da getirdiler. Tecavüz olayları artınca sınır dışı edildiler. Sonra Çinliler ve Japonlar geldi. Beraberlerinde çalışkanlık ve teknoloji de gelir sandık. Bu sefer de sokaklardan kedi ve köpekler eksildi. Onları da sınır dışı etti Jivkov” diye anlattı bir Bulgar arkadaşım.
   İstanbul sokakları zenci kaynıyor. Nereden geldiler, neden geldiler, bilinmez. Henüz ciddi bir ahlâksızlık yok ama kiralar ikiye katlanmış. Ara sokaklarda 1+1 konutlar 600-700 liraya kiraya veriliyor. Saat, kemer, oyuncak vs satıyorlar geçinmek için. Bazı kadınların fuhuş yaptıkları söyleniyor. 
   Bir de dilenci kaynıyor İstanbul. Boyunlarında “Suriye`den geldim, aç ve işsizim” diye yaftalar asılı bir sürü insan gördüm, Aksaray gibi bir muhitte. Zenciler, Suriyeli Araplar, Japonlar, Çinliler… Yabancı dil bilmeyen esnaf aç kalacak!
   Başbakan yakında Sakarya şiirinin devamını da okur gibi geliyor bana; “Öz vatanında garipsin, öz vatanında parya… Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk Sakarya..”
RAKIYA ZAMMIN SONUÇLARI
   Devlet babanın can simidi, gizli vergiler. Mazot, benzin, sigara, içki,… Yan etkileri de var tabii bunun. Kaçakçılığı ve sahteciliği körüklüyor. 2 büfeden biri, 3 meyhaneden 2`si kaçak rakı satıyor. Artık eskisi gibi ispirto alkolünden yapılıp kör de etmiyor rakı, tadı da fena değil. 
   Tek kötü yanı, sahtenin de fiyatı aynı, ucuz değil. Belki de bu yüzden çok şikâyetçi yok!
   Bir muhabbette duydum, “100`lük rakı 90 Lira olmuş (komşu ülkelerde 30 lira), alacak gücümüz yok.  Artık herkes bahçesinde ot yetiştirip ot içecek rakı yerine!”
   İşte gerçek tehlike bu!
   Akşamcıları yasak olan, ciğerleri çü-rüten, sağlığa son derece zararlı ota yönlendirmek… Nasılsa “içiciyim” de-yince cezası da yok! (Zaten bu yüzden ticaretini yapanlar önce kendisi içiyor ki, saç kılından alınan testte uyuşturu-cuya rastlansın! Sahi kimdi o 50 kilo esrarla yakalanınca “içiciyim” diyen?)
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 2159