SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

KUZEY`İN FIRTINASI


   İlçemizde birçok olumsuzluğun aksi-ne, insanlarımızın yüzünü güldüren bir futbol takımımız var, Karasuspor... Peki, bazı şanssızlıklar olmasaydı şimdi ilk 2`de olacak olan takımımızda neler oluyor?
   Takımımız, öncelikle diğer Sakarya takımı Adapazarıspor ve Serdivanspor ile sıralama mücadelesi yapıyor. Daha sonra da ilk 2 için tabii. 1. lik için şansı zayıf olsa da, hesaplarını 2. lik için yapıp 3. Lig için hesaplar yapan takımımız, bazen söke galip gelip bazen de şansı sayesinde puan almaktadır. 
   Karasusporumuzun nasıl ki şanssız olduğu zaman kaybettiği haybeye puanlara üzülüyorsak, şansı sayesinde kazandığı haybeye puanlara da seviniyo-ruz tabii. Peki, haybeye puan kazandık, haybeye penaltı kazandık diye üzülür müyüz? Hele hele bunun için hiç utanır mıyız? İşte bu anlama gelen beyanlarda bulunan ve Karasusporun başarı kazanarak forma satışlarının artması sebebiyle de dolaylı olarak kazançta bulunan ilçemiz spor camiasından bir yazı kızdırdı Başkanı. “Takımın hangi şartlarda uğraş verdiğini bilmeyenler, karalamak için bahane arıyor” dedi.
    Peki, takım hangi şartlarda mücadele veriyor, biliyor musunuz? Öncelikle ekonomik boyutu büyük… Bu maddi sıkıntı yüzünden ekonomisi sendeleyen Eski Başkan Hasan Özkan, Kulübü Onursal Başkanı`na devretti tüm sorumluluğu. Yılmaz Ekşi`de, sık sık kardeşlerinden maddi destek istedi. Hatta o hale geldi ki, Sayın Hasan Ekşi; “Artık rakip takıma teşvik primi verip sizi yenmesini istiyoruz. Bal`dan düşün de biz de rahatlayalım” diye espri bile yaptı.
   Sahası yapılmakta olduğu için Kocaali`de maçlarını tamamlayan takımımıza bir engel de, Kocaalili fanatik taraftarlarla girdiği mücadele oldu. Neyse ki kulüp başkanlarının araya girmesiyle barış anlaşması yapıldı ve Kocaalililerin de Karasupor`u desteklemesi sağlandı. Aksi takdirde önümüzdeki dönem muhtemelen 2 ya da 3 takımımızla maç yapmaya gelecek olan Kocaalispor ve Karasuspor için büyük sıkıntılar olacaktı.
   Seçim çalışmalarında havai fişekler dahil, kesenin cebini açan Siyasi Par-tiler ve Başkanları da Karasuspor için bir maddi kaynak oluşturmadı. Özellikle ilçemiz Belediye Başkanlığı`ndan büyük beklentiler gerçekleşmedi. Ancak her fırsatta kullandılar Karasupor`u adaylar. Daha önce ilgilenmedikleri maçlara özen göstermeye, Karasuspor taraftarına sempatik gözükmek için maçlarda boy göstermeye başladılar siyasilerimiz. Muhtemelen önümüzdeki Pazar seçimlerinden sonra o da kalkacaktır!
   Geçtiğimiz haftalardan birinde kulübe katkı sağlamak için girişe konulan san-dığa rağbet göstermedi hiçbir işadamımız ve taraftar. En az iki bin taraftarın geldiği maçta topu topu 250 Lira çıkmıştı kutudan. Onu da verenler isim olarak tek tek belliydi. 
   Peki, Karasuspor`un galip gelmesi için tüm maddi imkânlarını kullanan, futbol-cuları yakın markaja alan Yılmaz Ekşi, neden şeref tribünü yerine herkesten uzak bir köşede seyrediyor maçı? Bu soruyu sorduğumuzda, hepimizin ayıbını gözler önüne seriyor Ekşi. Futbolcunun en ufak bir hatasında hemen tepki gösteren taraftarın küfrünü duymak istemiyor. “Onlar benim evlatlarım gibi, küfür eden ile kavga etmemek için, küf-rü duymamak için tek başıma seyredi-yorum” diyor. Kendi takımımıza, kendi evlatlarımıza küfrü içine sindiremiyor.
   “Hele şu Bal`ı bir geçelim, 3. ligdeki devlet desteği ile ekonomik sıkıntıları yeneriz” diyen Ekşi`nin önümüzdeki günlerde Karasuspor gecesi yapma dü-şüncesi var. Böylece kulübün ekonomik yükünün bir nebze azalacağını söylüyor.
   Peki, kaybedilen maçlar sonrası futbolculara karşı tavırları nasıl Başkan`ın? Maçtan önce “Döverim, söverim” diye yarı şaka yarı ciddi futbolcuları tehdit eden Başkan, yenilgiden sonra da gayet munis bir şekilde “Canınız sağolsun çocuklar, dünyanın sonu değil ya” diyor. 
   İlk desteği ve morali kendisi veriyor. 
   Biz de buradan diyoruz ki, Haydi Karasu, el ele 3. Lige…
KARASU`DA FUHUŞ
   Seçim haftası sebebiyle herkesin aklının seçimlerde olması ve bu yönde yazı beklentisi olduğu halde, siyasilerin ağzına almadığı bir yaraya parmak basacağım, Fuhuş…
   Gazinoların Döşeme mevkiine alınması sebebiyle gözlerden uzaklaşan ve dikkatleri çekmeyen sektör, hızla gelişiyor. Bunu şurada kalan 3-5 satırla ifade edemeyiz ama belki rekabet içerisindeki partilerin seçim sloganları arasına girmesini sağlarız.
   Polis, fuhuşun yapıldığı ve hızla arttığını bildiği halde neden müdahale etmiyor? 
   Bu sorunun cevabını bir polis arkadaş verdi; “Bizim fuhuşla mücadelede en büyük silahımız, suçüstü yapmak… İnsanlar bu yönde şahitlik yapmak istemiyor çünkü. Bizden biri gider, pazarlık yapar, anlaşır, parayı verir ve suçüstü yapar. Ancak daha önce başka bir bölgede bir Savcı, `Bir daha fuhuş sektörüyle bu yönde pazarlık yapıp yanımıza gelirseniz, hakkınızda fuhuş için pazarlık yaptı` diye takibat başlatırım” demiş. 
   Polisimiz, savcılarımızın bu yönde direktifini bekliyor. Savcılarımız da siyasi erkânımızın direktifini belki… Yoksa şimdi de fuhuş sektörüne ev sahipliği yapacak Karasu!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1403