Lütfen ya!


                 Yolların düşmanı su.

   Bu yüzden yollar yapılırken sağa ve sola eğim verilir, balık sırtı yapılır ki su tutmasın. En ufak su birikmesinde orası araçlar geçtikçe kolayca derinleşir.

   İlçemizin bir çok cadde ve sokağında irili ufaklı çukurlar bulunmaktadır. Bun çukurlar yolların en büyük düşmanıdır. Buralarda su birikir ve araçlar geçtikçe daha da derinleşir. Derinleşen bu çukurların kenarındaki asfalt ise bıçak gibi kesici bir hal alır. Buradan geçen araçların lastiklerini keser, cantlarını yamultur. Araçların ön takımını ise bozar.

   Ayrıca, bu çukurların üzerinden geçen araçlar, sıçrattıkları su ile yakınlarındaki yayaları da ıslatır. Bir yaya olmasın ki yanından araç geçerken püsküren sudan korkmasın!

   Bu sebeplerden dolayı da, Sürücülerin ve yayaların en büyük düşmanı haline gelir bu çukurlar.

    Belediyemizin sayın yetkilileri, sizlerden tüm Karasululular adına rica ediyorum. Asfalt için para bulamamanızı anlayışla karşılarız ama şu yağmurlu kış günlerine girerken şu çukurları doldurun, asfaltı tamir edin.

   Yoksa diğer yaptığınız tüm hizmetleri unutur, “Bir çukurları bile dolduramadılar” deriz.

    Lütfen ama…

                   KOCAALİ YOLU

    “Türk’ün aklı sonradan gelir” derler ya,  bizim de aklımız yol inşaatı bitince gelecek.

    Dört şeritli olan yolumuzu karşıdan karşıya geçerken zorlanacağız. Hele karayolları yolların kenarına çelik bariyerler koyunca… Bu bariyerlerin üzerinden ya da altından geçmek için cambazlık yapacağız. O zaman aklımıza gelecek ki, karşıdan karşıya geçmek için üst geçit lazım, diye.  Üst geçit yapıldıktan sonra da ordan kimse heçmiyor diye serzenişe gireceğiz.

    Peki, şimdi yol yapılırken karayolları ile bir protokol yapılsa, yolun yüksekten geçtiği yerlere alt geçit yapılsa… Mesela özellikle de Çağdaş’ın, belediye evlerinin oraya… Çünkü alt geçitler, üst geçitlere nazaran daha çok kullanılıtlar.

   Dikkatimi çeken bir diğer husus, bu yol kenarına duraklar için cep yapılmıyor. Minibüsler yolcu almak için ya yoldan çıkacak, ya da şeritin birini trafiğe kapatarak yolcun alacak. Her iki durum da tehlikeli.

   Ha bir de bu yol kenarlarında minibüs bekleyen insanlarımız için modern bir durak inşa edilmeli. Bu karda kışta insanlarımızın yağmur altında titreyerek araç beklemesi, bir vatandaş olarak beni üzüyor. Esas üzülmesi gereken yetkililer bunu görmüyor, görse de bir şey yapmıyor olabilir. Geç olmadan bu yol ile ilgili bir şeyler yapın.

                 AA, KARASUDA SİGARA İÇİLİYOR MU?

   Kocaali’de ziyarete gittiğimiz dostlarımızla otururken, kahvelerde sigara içilmemesi dikkatimizi çekti. Konuyu açtığımızda insanlar aynen başlığımızdaki gibi çok şaşırıyordu.

                     *********

   Geçen haftalarda Kaymakamlık makamına buradan açık dilekçe yazdık. Sağolsunlar, dilekçemizi dikkate alıp cevap yazmışlar ve konuyla ilgili Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığına talimat verildiğini bildirdiler.

   Jandarma bölgesine henüz gidemedim ama İlçe dahilinde henüz bir değişiklik farkedemedim.

   Sayın Emniyet Müdürümüz, Kapalı yerlerde sigara içilmemesi ile ilgili kanunun uygulanması için top sizde. Sigara içmeyen pasif içici konumundaki insanlarımız adına sizlerden rica ediyoruz, sigara yasağını uygulatınız.

                             MAZOT FİYATLARI

   Adapazarı’ndan Geyve’ye giderken yol üzerindeki akaryakıt istasyonlarında ciddi bir rekabet var, Mazotun litresi 3,55’e kadar düşüyor.

   Karasu’dan Adapazarı’na giderken de yol üzerindeki bir bayi 3.80’e satıyor. Diğerleri sinek avlarken buralarda 50krş ucuz akaryakıt için araçlar kuyruk oluyor. Sorduğumuzda da, mazotu firma kendisi satıyor, bayi karı vermiyor, o sebeple ucuz, deniliyor.

   Biraz haksız rekabet gibi görünüyor ama kaçak mazot haberlerini duyunca da tedirgin oluyoruz tabii…

   Bahsetmeden geçeceğimiz bir diğer husus, Bazı akaryakıt istasyonlarında hava ve su ya da bunlardan birisi bulunmuyor. Makine techizat bulunsa da bazen arızalı oluyor. Kontrol edenlere duyurulur.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ