Stresli bekleyiş


   AKP adayını henüz açıklamadı. Derin bir sessizlik var. Ama masada hep Mehmet var.
  Mehmet`e söz verdik, bu dönem adayımız odur dediler.
  Mehmet ve Nezir Aydın var, dediler.
  Mehmet ve Kasım Yavuzyiğit var, dediler.
  Hasan Ali Çelik, Karasu`da bazı AKP`lileri arayıp hal hatır sordu. Bundan birçoğu gurur duydu ve içten içe de sordu; “Vekilim beni neden aradı?” Mehmet`in karşısına en son kimsenin kıramayacağı isim, H. Ali Çelik açıklanacak, dediler.
  Şimdi de Mehmet ve Ahmet var, diyorlar. Neymiş, yapılan anketlerde ikisinin adı geçiyormuş.
  Seçim günü geldi, hala anketler yapılıyor! Ama bir şey değişmedi, masanın bir tarafında hep Mehmet var ama diğer taraftaki isim hep değişiyor. En son da Mehmet`in karşısına Ahmet oturdu. Belki de olması gereken zaten buydu, en mantıklı iki seçenek. Sanki Mehmet beye alternatif aranıyor gibi bir durum doğmuştu! Son dakika sürprizi gelmezse, AKP`nin adayı bu iki kişiden biri olacak.
  Hadi hayırlısı olsun diyelim. (Duymuşsunuzdur, Merhum Turgut Özal, eşekten düştüğü için ayağı sakatlanmış, çok istediği askeriyeye girememişti. Sonuçta Cumhurbaşkanlığına kadar yükseldi. Bu yüzden kazanamadım, diyenler için de hayırlı olsun.)
   Hadi biz Karasu halkı için çok fark etmiyor hangisinin olduğu, herkesin gönlünde bir aslan yatsa da… Ya aday adayları için..?
   Başkan adayları, hop oturup hop kalkıyor. Kulakları Ankara`dan ya da il merkezinden gelecek telefonda…
   Bu kadar da stres yapılır mı yaa..!
  ASKERDEN OĞLUM GELDİ
  Oğlumun terhis olması sizi pek ilgilendirmeyebilir. Ama başına gelenleri duyunca, hepinizin de ilgilenmesi gerekir.
  Oğlum, askere gitmeden sigaraya başlamıştı. O kadar özen göstermeme rağmen engel olamamıştım. Belki başka kötü alışkanlıkları daha vardı, bilemiyorum. Ama askerden geldiğinde bana çok sevindiğim bir haber verdi, sigarayı bırakmıştı. Sevindim, öptüm, kucakladım, kokladım.
   Sivil hayata geçişi, alışması için serbest kaldı birkaç gün. Önceki akşam eve geldiğinde bana dedi ki; “Baba, askerden geldim diye arkadaşlarım çok sevindiler. Rastladıklarımdan bazıları bana esrar sardı, yaktı, uzattı, bazıları hap teklif etti. Bazıları sigara, bazıları içki teklif ettiler. Ama ben hiçbirini kabul etmedim, hepsini geri çevirdim”
   Sayın Alper Tatlı… Vermiş olduğun, önderlik ettiğin mücadeledeki haklılık payını şimdi daha iyi anlıyorum. Sen ki bu “kadar yol aldık” dediğin mücadeleden sonra hala uyuşturucu normal bir muhabbet konusu olabiliyorsa, önceki boyutu tahmin bile edemiyorum.
   Sen, oğlumun arkadaşı olduğunu ileri sürerek ona uyuşturucu ikram eden beyin özürlü… Dost musun, düşman mısın? Kendi ateşinle yan, zehirleme çocuklarımızı… Eğer sen de pişmansan ve tedavi görmek istiyorsan, arkadaşlarımız gereken yardımı yapacaklardır kurtulman için. Yok, eğer kendine kurban arıyorsan, er geç kanunlar yapışacak yakana, bilmiş ol.
   Ve sen Sevgili Oğlum, canım… Seninle bir kere daha gurur duydum. İnsanlar ailelerini değil ama arkadaşlarını kendisi seçer. Arkadaşlık yapacağın kişileri bir kere daha tart.
   CHP YEMEĞİ
   Partililer dayanışması adı altında bir yemek ve eğlence tertip eden CHP Karasu İlçe Teşkilatı, bu sefer partinin ağır toplarını davet etmiş. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile birlikte Sayın Muharrem İnce ve Sayın Emine Ülker Tarhan Hanımefendi, Karasuluların yemeğine lezzet katacak insanlar. Ali Haydar Öner de var tabii… Özellikle Muharrem İnce, kibarlığı, esprili konuşmaları, tatlı tatlı iğnelemeleri ve o aristokrat duruşuyla yemeğe apayrı bir anlam ve önem katacaktır. Özellikle “Değerli Milletvekilleri…” diye başlayıp  “..Saygılar sunuyorum” diye bitirmesi, TBMM`ne gösterdiği saygı çok anlamlı.
    Yemekten sonraki eğlenceyi de tahmin edersiniz artık. 11.1.2014 saat 18.00 Ekşioğlu Otel…

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1373