SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Suç Duyurusu


                                         SUÇ DUYURUSU

   Kamu adına karar veren, yatırım yapan, para harcayan, yasa yapan, uygulayan, kendinde her şeyi sorumsuzca yapma hakkı bulan insanlar, yanlış yaptıklarında da hesap vermelidirler.

   (Sakarya ilinde faaliyet göstermekte iken kapanan 14 adet yapı denetim firmasının tamamı da mı kusurluydu (10 tanesi kapandı, 4 tanesi de sırada). Bu firmalarda çalışan mühendislerin tamamı da mı kabahatli? Yeni kurulan firmalar bile şimdiden savunma vermekteler ve topun ağzına sürülmekteler. Bitmedi, Bu mühendisler hakkında kamu savcılığa suç duyurusunda bulunuyor. Önümüzdeki aylarda birçok mühendis hapis cezasına çarptırılabilir. Kaldı ki Yasa; “Bu suçların paraya çevrilmesi ve ertelenmesi mümkün değildir” diyerek doğrudan hapse tıkmanın peşinde mühendisleri. Az daha bekleyin de görün!)

   Ben de buradan kamuyu şikayet ediyor, suç duyurusunda bulunuyorum;

Karasu kumsalı gidiyor diye sahile dik mahmuzlar yapıldı. Sonra bu mahmuzlar işe yaramıyor denilerek söküldü. Bu mahmuzların yapımına karar verenler ile sökülmesi emri verenlerden yaptıkları bu hatalı uygulama için yargılanmalı, yapımda ve sökümde harcanan paralar tahsil edilmeli, kamunun parasının çarçur edilmesinin hesabı sorulmalıdır. Savcılığa buradan kamu davası açılması için suç duyurusunda bulunuyorum.

Namık Kemal İlköğretim Okulu bodrum katı, sular içinde yüzmekte, kullanılamamaktadır. Eğer bodrum katta balık yetiştirmek gibi bir amaç yoksa (ki henüz böyle bir girişim yok), sular içinde kalan temelin demirleri kısa sürede çürüyecektir. Bu sebeple okula giden öğrenciler zamanla hayati tehlike içine girecektir. Bu okulu bodrum kat üzerine yaparak temelde herhangi bir yalıtım yapmadan sular içinde yapılmasına karar veren ve uygulayan, proje ve kontrol mühendislerini şikayet ediyor, haklarında suç duyurusunda bulunuyorum. Bodrumda yapı yaklaşık değeri 400.000TL olan 800 m2 alan kullanılamamakta, okulun sağlamlığını da gün geçtikçe riske atılmaktadır. Bunun hesabını soracak bir savcı var mıdır?

Karasu’nun cezaevi girişine tren yolu ayağını diken kamu görevlileri, hem diğer kurumlarla yazışmadan hatalı yere ayak dikmiş, hem de projenin gecikmesine sebep olmuşlardır. Muhtemelen sökülecek olan bu beton yığınının yapımına karar verenlerden, uygulayanlardan bunun hesabı sorulacak mıdır? Ayrıca sökülmesinin bedeli talep edilecek midir, yoksa yaptıkları yanlarına kar mı kalacaktır. Tüyü bitmedik yetimin hakkını sorgulayacak, bunu görev addecek bir savcımız var mıdır?

Karasu’nun göbeğine Kültür Merkezi İnşaatı yapmak için koskoca bir alana ruhsatsız-sözleşmesiz olarak temel atanlar-attıranlar ile bu temelin çürümesine göz yumanlara savcılarımız hesap soracaklar mıdır? Buraya harcanan demirin çimentonun, milli servetin hesabı ile kamuya ait bir alanın böyle boşu boşuna heba edilmesinin hesabını kim verecek, kim soracaktır?

      Yaptığı inşaatlardan biri yıkılacak olsa, fenni mesulü diye aranıp hakkında tutuklama çıkarılacak olan, Koca Usta Mimar Sinan’ı yargılayacak olan imar mevzuatı, içimizdeki Binlerce mühendis ve mimarı (Halen 2 bin üstünde mühendis ve mimar soruşturma geçirmektedir ve bu sayı hızla artmaktadır)  sırf mevzuattaki aksaklıklar yüzünde cezaevine atmaya hazırlanmaktadır. Ben de bu mevzuatın baş aktörlerinin yukarıda yazdığım sebepler yüzünden yargılanmasını, kamunun kendi içinde de hatalı karar veren ve uygulayanların yaptıkları sebebiyle soruşturulmasını ve yargılanmasını istiyorum. Bu sebeple haklarında suç duyurusunda bulunuyor, savcıları göreve davet ediyorum.

                                              KARAYOLLARI

   Karasu içinden geçen, yapımı tamamlanmak üzere olan yolun yapımı, bakımı ve onarımı Karayollarına aittir. Belediyenin sadece seyretmemesi, zaman zaman müdahil olmasını beklediğimiz yolda;

   Yenimahalle kavşağında aydınlatma bulunmamaktadır.

   Yayaların karşıdan karşıya geçişi için bir üst-alt geçit bulunmamaktadır.

   Yol üzerinde yolcu indirme bindirme cepleri yoktur. (Ayrıca yolcuların minibüs beklemeleri için su ve rüzgar almayan modern duraklara ihtiyaç vardır.)

    Yol üzerinde sürücülerin araçtan inmeden çöplerini boşaltabileceği çöp kovaları da yapılmalıdır. (Yolların poşet ve plastik şişelerle dolmaması için ki, kazaların büyük kısmı yolda ki poşetten kaçmak isteyen sürücülerden oluşuyor)

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ