SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 20.09.2019

Suç şehri olmayalım


 Karasu, hızla suç şehri olma yolunda ilerliyor. Hızla artan nüfusu, aynı hızla artmayan emniyet kuvvetleri ve önlemleri, ekonominin de gerilemesiyle suçların artmasına sebep oluyor.

   MOBESE Kameralar geliyor dedik, hala gelecek. Yeniden icat edilmesi mi bekleniyor. Bir gasp olayında bile yeterli delil elde edilemiyor. Soruşturma kısa sürüp rafa kaldırılıyor. Suçların önlenmesi için MOBESE kameralar bir an önce monte edilmeli.

   Hırsızlık olayları da artmaya başladı. Artık ara sokaktaki yerler değil, Plaj caddesi üzerinde işyerleri soyuluyor.

   Uyuşturucu cephesine bakınca…

   Bölgemizde ilk sıraya giren ve ot tabir edilen esrar ilk sırada geliyor.

   Son zamanlarda yapılan uyuşturucu baskınlarının sebebini anlayamıyorum. Çünkü bu mendebur nesne, yazın hasat ediliyor ve bu mevsimlerde neredeyse bulunmuyor. Sadece içicilerin kendilerine yetecek kadar varsa vardır zulalarında. Ticaretinin neredeyse durma noktasında olduğu zamanda yapılan baskınların bir amacı olmalı. Yazın yapıldığında onlarca kişinin yakalanıp sorgulanacağı baskınlarda sadece 3-5 kişi yakalanıp sorgulanıyor. Ekim zamanı yapılan bu baskınlar caydırıcı değilse göstermeliktir. Belki de tacirlere, “bizi de göz ardı etmeyin, dikkatli olun” diye verilen bir mesajdır!

                                   ***********

    Adamın adamlığını, erkekliğini öldürüyor bu ot!

    Yeni evli bir çift, çocuğu olmuyor. Neden olmadığı yönünde masumane açıklama yapıyor gelin hanım; “Kocam gençken çok uyuşturucu kullandı, erkekliği neredeyse bitti!”

    Kişi, boş boş gülüyor. Bulunduğu ortamdan başka bir tavırlar sergiliyor. Kendisine edilen hakaretler neredeyse iltifat gibi geliyor. Canını tatlı istemesini de, vücudunda şekerin eksilmesi olarak yorumluyor ve şeker hastalığına iyi geliyor diye bir masumluk kazandırmak istiyor!

    25 Yıldan fazla sigara içtim. 15 Yıl önce bıraktım. Birden kendimi daha genç, daha güçlü, daha erkek hissettim. Damarlarımı tıkayan, uyuşturan sigaradan sonra adeta yeniden doğmuş gibi oldum. Sigaradan çok daha zehirli olan bu uyuşturucuya özenmek, erkekliğinin olmamasına, kafanın çalışmamasına özenmek gibi geliyor bana.

                            SAYIN GENÇ’İN YEMEĞİ

   Basından öğrendim Sayın genç’in yemek verdiğini. Haberim olmadı, çağırılmadım. Zaten ben de gazeteci sayılmam, çağrılmamam normaldir. Basına verilen yemeğin ne amaçla verildiğini anlamaya çalıştım, katılanların resimlerine ve yazılarına bakarak. Çok kalabalık değildi ve basının tamamını teşkil etmiyordu. Yorumculardan çok haberciler vardı.

   Sonuçta vardığım kanaat, Sayın Ahmet Genç, kendi düşüncelerinin haber yapılması yönünde. Her zamanki gibi, eleştirebilecek, yorum yapabilecek kişiler eksik!

   Bu yemek, bana geçmişi hatırlattı. Belediye seçimleri öncesi Kasiat, adaylarla basın önünde soru-cevap şeklinde münazara yapılmasını önermişti. Bu çağrıya Sayın Mehmet İspir uydu. Soru ve cevapları hala hatırımdadır. Bu köşede de zamanı geldikçe yazıyorum. Ama o zaman Başkan olan Genç, davetimize icabet etmedi. Biz de onu, kendine aşırı güveni ve buna tenezzül etmemesi olarak yorumlamıştık. Sayın Genç, o zaman reddettiği basını şimdi kendi çağırıp yemek veriyor. Tek eksikle, kendisine soru yöneltebilecek Kasiad mensupları ve yorumcular yok yemekte.

                                  BRİÇÇİLERİN İSİM PAZARLIĞI

     Briç Federasyonunca İlimizde düzenlenen takım maçlarında ilçemizden 3 takım katıldı. Bunlardan ikisinin isimleri, Karasu Kuzey ve Karasu Yıldızı’ydı. Bu iki takım elendi. Karasu Orman İşletmesi Müdür yardımcısı Erkan Kılıç’ın kızının adını taşıyan Defne takımı, elemelerde 1. Olarak Sakarya’yı İzmir’de, Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazandı.

    Kılıç’ın kaptanlığını yaptığı takım, İzmir’de de iddialı. Defne takımı, yaklaşık 5 gün sürecek turnuvada Karasu’nun da adını duyurmak istiyorlar. Bu sebeple isimlerine “Karasu” adını da eklemek istiyorlar. Ancak 5 gün süresince onları İzmir’de ciddi masraflar da bekliyor. Tek istekleri, Karasu Belediyesi ya da Karasu kaymakamlığının kendilerine maddi-manevi destek vermesi...

   Belediyenin ekonomik sıkıntıları var. Kaymakamlık da daha önce Karasu’da yapılan turnuvaya davet edildiği halde katılım göstermemesi, ilgisiz olduğunu gösteriyor. Tek seçenek kalıyor, Karasu isminden nemalanan Karasu’lu işadamlarının sponsor olması…

   Briççi dostlarımıza başarılar diliyoruz.

  

   

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ