Sürpriz başkan


                         SÜRPRİZ BAŞKAN

  Önümüzdeki dönem Karasu Belediye Başkanı, hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir isim olacak. Ahmet Bey mi, Mehmet Bey mi tartışmaları süredursun, CHP’den öyle bir Başkan adayı geliyor ki, bu isimler bile belki onun karşısına çıkamayacak, çıkmak istemeyecek!

  Önümüzdeki dönem herkes Karasu Belediye Başkanlığı’nı yine AKP kazanır, tek merak edilen, AKP’nin adayı, deniliyordu. Ancak, İlçe Başkanı Nurhan Hanım öyle bir isimle ittifak sağladı, öyle bir ismi ikna etti ki, bana göre Karasu Belediye Başkanlığı’nı kesin kazanır. İsmi öğrendiğiniz andan itibaren siz de benimle aynı fikirde olacaksınız.

  Başkanlık seçiminde merkez dışındaki oylar merkezdeki oylardan az fazla… Bu sebeple Başkanlığı büyük oranda çevre köy ve beldeler belirleyecek. Köylerde de isimden çok partinin oy alacağı sebebiyle herkes iktidar partisine şans veriyor. CHP’nin adayı, köylerde de çok tanınan ve sevilen bir isim. Karasu merkezde de kimsenin aleyhinde söz edemeyeceği bir isim. Bu gazetenin okunduğu saatlerde belki de siz onu öğrenmiş olacaksınız. Açıklama keyfini başkana bırakalım. Tek eksik, gerekli prosedürlerin hızla tamamlanması. Onun da bu gazetenin çıktığı Çarşamba gününe yetişmesi bekleniyor.

  Diğer adaylar kızmasın ama ben şimdiden “Karasu’ya hayırlı olsun,” diyorum.

                     FACEBOOK SİLAHI

  Son zamanlarda Karasu Belediyesi, facebook üzerinden darbeler alıyor. Çoğunlukla belden aşağı olan bu darbeleri vuran belli değil. Sahte hesaplarla internette dolaşan ve Karasu Belediyesi’nde Başkan ve yardımcılarını itham eden yazıların sonu gelmeyecek gibi. Yazıyı yayımlayan, ünlü kişilerin duvarına yazıyor doğrudan. Bazıları duvarında paylaşılan bu yazıları hemen silse de, bazıları sadece yorum yapıyor.

  Amaç belli, Karasu Belediyesi’ni ve Mehmet İspir’i yıpratmak… Şimdiye kadar yapılan ise sadece Savcılığa suç duyurusunda bulunmak. O da kesin değil, çünkü töhmet altında bırakılan onlarca kişiden hangileri suç duyurusunda bulunmuş?

  Sayın Mehmet İspir, Karasu Belediye Başkanı olarak sizin bu iddialara cevap vermenizi bekliyoruz. Size ve arkadaşlarınıza yapılan saldırının sonu gelmeyecek belli. Sizin de “Aman ne olacak, konuşur konuşur susarlar” tavrınızı biz biliyoruz. Ama etrafınızdaki huzursuzluk zamanla sizi de etkileyecek. Sevenleriniz, sizlerden bir cevap bekliyor.

  Facebookda hesabınız var ve zaman zaman burada kıytırıktan paylaşımlar ve yorumlar yaptığınıza şahidiz. Siz de aynı silahla, face hesabınızdan yapacağınız bir açıklama ile buna cevap vermelisiniz. Yoksa yanınızda olan arkadaşlarınız, sevenleriniz ve seçmenleriniz sizin hakkınızda yalan yanlış düşüncelere gark olacak. Arkadaşınız olarak kayıtlı 3500 kişi ve onların yapacağı yorumları okuyan bir o kadar kişi daha sizin ağzınızdan gerçekleri (ya da yalanları) öğrenecek. Haydi başkan, cesaret…

                        DOĞALGAZ ÇALIŞMASINA TEPKİLER

  Birçok ara sokak, doğalgaz çalışması yüzünden toz toprak içinde. Anayollar hemen betonlanmasına rağmen ara sokaklardaki toz yüzünden pencereler açılamıyor. Bazı sokak sakinlerini sokaklarındaki tozu hortum tutarak yıkarken görüyoruz. Bazen de takılıyoruz, itfaiyeyi çağırın, diye.

  İtfaiye gerçekten gelip sokakları yıkar mı bilmiyorum ama bildiğim hususu buradan açıklayayım. Kazılan çukur doldurulduğunda hemen beton kaplanırsa, alttaki toprak oturma yapar ve o dökülen beton çöker. Sonra tekrar betonlamak gerekir. Bu sebeple bu tür altyapı çalışmalarında, beton atılmadan toprağın iyice oturması beklenir ki, üste atılan beton çökmesin. Anayollarda atılan beton ihtiyaçtan… Kısa bir süre sonra yeniden betonlanacağına ya da asfaltlanacağına emin olabilirsiniz.

                              KANALIN ADI

  Geçen hafta yazmıştım, Hükümet Konağı yanından geçen ve Sakarya nehrinden neredeyse Küçükboğaz’a kadar uzanan derenin adı gerçekten “Kanal” mış! Burada tarlaları su basmasın diye kanal kazılmış ve Sakarya nehrine bağlanmış. Zamanla etraftaki evlerin fosseptiği de buraya bağlandığı için adı zaman zaman “Bokludere”ye dönmüş. Vidanjörler, fosseptiklerden çektikleri atık suyu buraya boşaltırlarmış.

  Şimdi bu dereye akıtılan atık sular, altyapı geçtikten sonra kapatıldı. Vidanjörlerin de artık eskisi gibi pis su boşalttığını gören yok. Dere sadece yer altı ve yağmursularıyla beslenir oldu. Ve burada oldukça fazla turna balığı var. Diğer balıklar ve su kuşları da tabii.

  Bu kanala bir isim konulmasını, su seviyesinin yükseltilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini yineliyorum.

                            POLİSİN MAAŞI

  Gezi olaylarından sonra Başbakan açıklama yaptı, polise 24 maaş ikramiye verilecek! Aklımızdan geçti ki, ortalama polis maaşı 1500 Lira olsa, toplam 36.000’er lira ikramiye dağıtılacak. Neredeyse emekli ikramiyesine yakın…

  Meğer öyle değilmiş. Polisin maaşı kâğıt üzerinde 30 Lira kadarmış. Geri kalanı sosyal haklar, tazminatlar, yardımlar filanmış. Bu sebeple polise dağıtılacak ikramiye 1000 Lira kadarmış. Hani insan merak ediyor, Başbakan neden 1000’er Lira ikramiye dağıtılacak demedi de 24 maaş dedi! Çok gözüksün diye mi yoksa!

                                 KUMARCI

  Adam, tüm parasını kumarda kaybetmiş ve minibüsle eve dönüyor. Cebinde kalan son 1 lirayı minibüs şoförüne vermiş yol parası olarak. Minibüs şoförü, “50 Kuruş daha…” deyince kumarcı dayanamamış, “Rest!”  

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1334