USTA


   Bundan önceki dönem hem muhalefette, hem de acemiydin. Bu yüzden senden beklediklerimizi yerine getiremediğin için mazeretin vardı. Karasu`ya 2. dönem Belediye Başkanı oldun, artık ustasın. Yapmadıkların ve yapamadıklarının mazereti olamaz. Üstelik uzun süre seçim kaygın yok, oy kaybetme düşüncesi yok. Senden hizmet bekliyoruz ki, zaten bunu taahhüt ettiğin için ordasın.
   En öncelikli sorunumuz, yollarımız. Seçimden önce yapacağınızı tahmin ettiğimiz yollarımız, köstebek yuvası gibi. Üstelik evden işe gelirken ayakkabılarımız ve pantolonlarımızın paçaları çamur oluyor, sanki tarlaya gitmişiz gibi. Asfalt şantiyemiz mi çalışır, Karayolları ile mi, yoksa Büyükşehir ile mi anlaşırsın bilemeyiz. Ama önce yollarımızı yapın, Nisan yağmurları başlamadan. Laf aramızda, doğalgaz firmasından gelen asfalt kaplama paralarını seçim propagandası olarak kullandığın öne sürülüyor. Ben inanmadım ama halkın ağzı torba değil ki büzesin.
   İlçemizdeki eski, yarım kalmış binalarımızı gözden geçirin. Daha geçen hafta bir genç hayatını kaybediyordu az daha. Kafasına 2. kat balkonundan düşen mermer, son anda falso aldı da, hayatı kurtuldu.  Hem de araç trafiği olmayan, sadece yayalara açık bulvarda… O gün birçok kişiyi havaya bakarak gezerken gördüm, kafamıza bir şey düşer mi diye! Oturduğun makam koltuğundan da gördüğün gibi birçok bina yarım, sıvasız, kaba yapı halinde. Bunlardan bazılarının pencere doğramaları ha düştü ha düşecek konumunda. Bir diğerinde hala kalıplar var ve kuvvetli bir rüzgâr alır götürür, birinin kafaya indirir. Bunlar, kat alımlarını yaptıktan sonra ya tamamlansın, ya da yıkılsın. Belediye burada müdahil olmak zorundadır. Kafamıza baret takıp gezemeyeceğimize göre…
   İlçemize belki de yaptığınız en büyük hizmet, 2 adet Kent Park yapmış olmanızdır. Ama Kentpark`ları siz bile tarif ederken, “Hükümet konağı arkasındaki”, ya da “Belediye karşısındaki” diyorsunuz. Geçen Dayımın oğlu ile Kentpark`ta randevulaştık ve 1 saat birbirimizin gelmesini bekledik. Meğer o, diğerinde, bense Belediye karşısındakinde bekliyormuşum! Aklınıza başka isim mi gelmedi. Hani ben olsam, bir isim yarışması açar, bu parklara en uygun ismi bulana ödül veririm. İki parkın adı da farklı olur.
   Ahmet Genç tarafından temeli atılan Kültür Merkezi inşaatı temeli, mezbelelik olarak duruyor. Müteahhitler kenti Karasu`da herhangi birine dahi verseniz, yap-işlet-devret metoduyla burayı yapar bitirirdi. Hani yapmak istemeseniz bile temeli söküp parka katın. Hafta sonları ailemiz ile geçirebileceğimiz adresi de Adapazarı`nda aramaya devam ederiz biz de...
   Usta, son yıllarda İlçemizin adını sporda duyuran ve her galibiyetinde halkımızı sevindiren bir Karasusporumuz var. BAL`a çıkmış ve 3. Lige çıkmayı şanssızlıklar sonucu kaybetmiş takımımıza bu güne kadar sahip çıkmadınız. O takımın Başkanı yine de size sahip çıkıp seçim boyunca destekledi. Karşılığını da Karasuspor için yapacağınız yardımlarla almayı ümit ediyor. Bu takımın 3. lige çıkması, ekonomik olarak da rahatlatacaktır. Adapazarı ve Serdivan gibi arkası sağlam takımları geride bırakıp seneye tekrar Bal`da oynayacak takıma destek olmanızı bekliyoruz.
   Seçimin ilk günü, belediye çalışanlarından 56 kişilik bir gurubun iş akdi feshedilmiş, Büyükşehir`e atamaları yapılmış. Ümit ediyoruz ki Partizanlık değildir. Bu kişilerin ataması kimler tarafından yapıldı? Aralarından tanıdığımız çoğu insanlar, “Biz AKP`ye oy vermiyoruz, Mehmet İspir`e oy veriyoruz” diyorlardı. Hani ayaklarının altına sabun koyan, AKP mi, İspir mi? Biz de bilelim. Bu şekilde ayrılmaları, peşinden bir sürü şaibeyi de beraberinde getirecektir.   
   Ülke geneli gibi ilçemizde de işsizlik had safhada. Belediyenin tek başına İşçi Bulma Kurumu gibi çalışması, hizmete ayrılan payı azaltmaktadır. Bu sebeple büyük yatırımcıları Karasu`ya kazandırmak için en başta Şaban Dişli`yi ve Başbakanı aramak için yüzünüz var. Bu millet size bu desteği verdi. Kibar Holding mi olur, otomotiv sektörü mü olur, yoksa Liman ve demiryollarının mı yapılması lazım? Bir an önce işsizliğe çözüm arayınız.
   Ustalık döneminizde, iktidar partisini de arkanıza alarak İlçemiz için birçok iyi şeyler yapmanızı bekliyoruz. Şahsınıza ve Karasu halkına hayırlı olsun. Biz yine buradan doğru yaptığınız şeyler için sizi alkışlayacak, yanlış yapılanlar için de eleştireceğiz. Ortak amacımız, Karasu`ya hizmet. Yükünüz ağır, biliyoruz. Bütün malvarlıklarına el konulmuş, banka hesapları bloke edilmiş bir belediye “devraldınız!” İyi olan, borcun büyük bir kısmını Büyükşehir`e devretmeniz ve şişirilmiş personel kadrosunu kısmen azaltmanız… 
   Hayırlı olsun.
   BÜYÜKŞEHİR`E
   Karasu halkı adına Büyükşehir Belediye Başkanı`ndan Karasu için yapmasını istediğim ilk ve en büyük isteğim, “FOSSEPTİK ARITMA TESİSİ”dir. Karasu Belediyesi`nin gücü yetmedi. Ve bizler artık b*klu denize girmek istemiyoruz. Eminiz ki sizler de Sakarya halkının denizinin temiz olmasını istersiniz. 
   Haydi, bize bu müjdeyi verin.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1249