SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2019

14`üncü kez


Dile kolay, ilçemizde plaj futbolu 2018 yılında tamı tamamına 14`üncü kez düzenlendi. İkisi gayrı federe, geride kalan 12 yıl tamamen federe oynandı. İlçemize plaj futbolunu kazandıran başta Erhan Önal, Şamil Bilgin, Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Serhat Sütlü ve sahada emeği geçen tüm futbolcu kardeşle-rimize minnettarız ilçe olarak. Elbette bugüne kadar bu güzel etkinliğin yaşamasında yadsınamaz katkıları olan belediye başkanlarımız Ahmet Genç`e, son 9 yıldır belediye başkanı olan Mehmet İspiroğlu`na teşekkür ediyoruz. Plaj kamp müdürle-rinden Ergün Bektaş ve Hasan Aygüneş ile ekibinin müthiş çalışmaları olmasa bu organizasyon yarım yamalak olurdu. Bir teşekkür de onlara. Tabi plaj futbolu denilince olmazsa olmazımız Oktay Sarı… Hani amiyane tabirle boru değil, adam Türkiye`ye mal olmuş bir plaj futbolu spikeri. Sağ olsun bizleri de o güzel anlatımı ile şereflendir-di. Kısacası her şey mükem-meldi plaj futbolu adına. Bu müsabakaları sizlerle yazılı basında paylaşan gazeteci arkadaşlarıma ise çok özel teşekkür ediyorum. Başta ben Ahmet Şen, tamı tamamına 14 yıl hep vardım. Ömer Sarıca, onun da emeği var. Mustafa Gül, misafirperver oldu hep ilçemiz adına. Burhan Uğur, O da iki yıldır plaj futbolunu izlerken tadına doyamadan ayrılıverdi ilçemizden ve bu sene ilk defa izleme şansı yakalayan iki genç, dinamik gazeteci kardeşim vardı. Mesut Çayır ve Süleyman Doğru. İlimizde çıkan tüm gazetelerde yer almışsa plaj futbolu onların emeği iledir. Az kaldı unutuyordum, Cavit Dereli ve Nazım Aktürk. Bu isimler her zaman konuk sanatçı gibi izlemişlerdir plaj futbolunu ama hep memnun dönmüşlerdir benim kanaatimce. 
2017-2018 yılında da şampiyon ikinci kez üst üste Akyurt İnşaat oldu. İlk kez bu sene statü değişimi dolayısı yla şampiyona lig usulü oynandı. Averajla şampiyon, bilindiği gibi Akyurt İnşaat oldu. Zahit Bayrak kaptanlığında. İşte burada önemli olan Antalya`da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında başarılı olmak. Çok değil, Karasu Belediyesi, 2016 yılında kadrosu yüzde yüz yerli futbolcularla dördüncü olarak büyük başarı elde ederek döndü. Mesele Antalya`ya gitmek de değil. Oradan dereceyle dönmek. Gidip ilk turda yenilip gelmek değil. Buradan şampiyonaya giderken faydalanabileceğiniz futbolcularla gidip başarı elde etmektir. Naçizane benim fikirim tabi ki. 
Şimdi esas mesele, Cuma günü başlayan Plaj Futbolu Türkiye Şampiyonası Karasu Etabında bizleri otelinde konuk eden Wizyon Otel`in sahibi Hüseyin Yavuzyiğit, Otel Müdürü Emel Başar ve Gece Sorumlusu Yaşar Akyalçın. Diğer personel arkadaşlarımız da her şey için sağ olun, var olun, misafirper-verliğiniz için. Bizlere bu güzelliği yaşatan Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu, Başkan Yardımcısı Murat Çelik, Hamza Uğur, Yakup Gençbay, Kamp Müdürü Hasan Aygüneş, her yaz olduğu gibi devamlılık yaşatan Futbol Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Serhat Sütlü, plaj futbolunun Karasu etabını federe olarak bizlere getiren Erhan Önal, Şamil Bilgin, 2019 yılında buluşmak üzere `Allah herkese ömür versin` diyorum. Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 236