SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2019

Ah 19 Mayıs ah


Bir coşkuydu eskiden yaşadığımız 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Talebe iken yaşattıklarımız. Son yıllara baktığımızda kutlamalar gençlik bayramından çok matem havasında geçiyor. Nerede o stat türbinlerini hınca hınç dolduran velilerimiz. Evlatlarının, torunlarının, komşusunun evlatlarının gösterilerini seyretmek için gelenler. Adeta korkar olmuşlar gelmekten. Elbette buna bir takım etkenler oldu geçmiş yıllarda. Hatta 19 Mayıs da neymiş diyenler ziyadesi ile fazlaydı. Kısacası o görkemli günlerden eser kalmadı gibi ama bana göre tesellimiz aynı günün akşamı Sahilpark`ta yaşanan gençlerimiz için Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürlüğünce hazırlanan gençlik festivali. Açıkçası gündüz yaşananların aksine akşamki organisasyon gençlerimize teselli oldu. Halk oyunları, liseli gençlerimizin hazırlamış olduğu sazlı sözlü gösteriler, yürekleri büyük gençlerimizin sahne gösterisi, bir de bütün bunlara sevgili İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç`ın düzenlediği fener alayı yürüyüşü biraz da olsa sevindirdi bizleri.
26 Mayıs Cuma günü saat 14.00`te yapılacak Karasuspor kongresi umarım gelecek için bizleri sevindirecek şartlarda oluşur yoksa nice halimize derim ben. Şimdilik Hasan Özkan kardeşimiz talipli başkanlığa. Bildiğim kadarıyla yönetimi de hazır gibi. Yani şeker var, un var iş helvada yoksa hazır alınan helvadan bir şey olmaz. Önemli olan helvayı başkan ve yönetimin kendisi imal etmesi. Sanırım anlattım mevzuyu. Esas meseleyi anlatmakta fayda var; bir kere 1955 yılında Sakaryaspor`dan önce kurulmuş bir Karasuspor var. BAL`a yükselip 1 yıl sonra paraşütsüz tekrar süper amatöre düşmenin hiç kıymeti yok. Oluşacak yeni yönetim bir hedef belirlemeli ve o hedefe tüm Karasu kilitlenmeli. Hep beraber belirlenen hedefe Karasu olarak koşmalıyız yoksa amaç BAL`da kalma ya da bir şekilde il birincisi olmayı hedeflersek vay halimize. Ben böyle düşünüyorum. Her zaman her yerde dediğimiz gibi, büyüyen, gelişen hatta sanayimizle, turizmimizle diğer ilçelere göre önde gidiyorsak o zaman ilçemizin iş adamları tarafından desteklenerek hedefi büyük tutmalıyız. Aksi halde büyümek, gelişmek spor adına bir hikâyedir. Şu iyi biline ki ilçemizin en iyi reklamı spordaki ve futboldaki başarıya bağlı. Daha BAL`dayken en az dört ayrı şehirde maçlar oynayacağız. Gittiğimiz her deplasman maçı o şehirde Karasu`muzun adının duyulması demektir. Bu da ilçemize ekonomik açıdan pozitif reklam demektir. Yani bir şekilde esnafımıza yansıyacaktır getirileri. Kısacası önce hedef ve sonra hedefe kilitlenecek, taşın altına elini koyacak bir belediye başkanı, ilçe esnafı, iş adamı… Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 590