SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Anne sütü ve futbol


   Biz futbolu sevdiğimizde oynayan futbolcu kardeşlerimiz henüz daha anne sütüne doymamışlardı. 18 Ekim Pazar günü Karasuspor olarak kendi saha ve seyircimiz önünde ilk maçımıza çıktığımız Kdz. Ereğlispor karşılaşmasında âdeta annemizden emdiğimiz sütü haram eden bir futbol sergiledik. Şimdi Ereğlispor taraftarına ne kadar saldırsak o denli görkemli sayardık kendimizi. Kulübümüzü seviyoruz ama bıçak sapı tutar gibi takım tutmak, yapacağımız kötülüklerin anası değil mi. Açıkçası sahamızda bizden daha iyi futbol oynayanı alkışlarsak, her gittiğimiz deplasmanda alkışlanmaya mecbur kalırız. Nefretimizin haddini aşmadan, iyi oynayan kazandı deyip şapkamızı çıkarıp selamlayalım. Bizleri futbol  tutkusuyla buluşturan gerçeğin adını sevgi koysak da, aldığımız mağlubiyet üzdü. Futbol dertlerimizin üstesinden gelseydi eğer çıkış yolu bulurdu ama bu mağlubiyette çıkış aramak otobanda köprüden önceki son çıkışı aramak gibi olurdu. Ben sorarım sevgili hocamız Hasan Atalay`a, tamam son 10 gün içinde takım kurdun ama yaklaşık 30 gündür maç oynamadan aralıksız antrenman yaptın. futbolcularını ilk defa seyircisinin önünde görücüye çıkarttın, hiç mi aklına gelmedi güzel futbol ve net galibiyet. Sanırım günü kurtarma adına sonradan oyuna soktuğunuz futbolcu kardeşlerimiz kendilerini lig maçında değil de çift kale idmanında zannettiler. Sanıyorum farkındasınız, insanların bolca öldürüldüğü günlerde yaşamın bizden aldığının ya da vermedik-lerinin hesabını yapacak değiliz. Bilir misiniz bu hikayeyi, pelikanlar sütü bittiğinde yavrusunu beslemek için memesini kanatarak yavrularını doyurmaya çalışırlar. Pazar günü seyrettiğimiz Karasuspor uzayan tırnağını bile kesmekten aciz futbol ile rakibine karşılık veremedi. Bilirsiniz ki terör bomba ve silah ile yapılmaz, bazen çıkar yöneticiler aynı canlı bombalar gibi söylenir. Konuştuklarında ama severken yöneticileri-mizi ağızlarından çıkan sözlerle  tıpkı Yılmaz Ekşi gibi ``Oynayamadık, yenildik kimse kıpırdamasın, kazandılar. Güle oynaya da gidecekler`` İşte böyle olmalı yönetici dediğin. Yenmeyi de yenilmeyi de bilerek kötülük doğramadı futbolun güzelliğine.
   18 Ekim Pazar günü kendi saha ve taraftarımız önünde 2015-2016 sezonunun ilk maçını oynayacaktık. Yepyeni bir kadro ile futbolseverlerin heyecanı futbolculardan daha çoktu. Parola ise galibiyetti. Maalesef sahada oynanan futbol bırakın galibiyeti, seyredenleri bile aman fark olmasın diye şükredenler ordusuna çevirdi. Ancak şunu da belirtmem gerekir ki Edirne bölgesi hakemlerinden Cansu Kanca isimli kardeşimizin yönettiği maç acemi mangasının başında duran beceriksiz bir komutan misali idi. Yardımcılarına kulak asmadı. Bayan olmanın verdiği avantajı ev sahibi futbolcular üzerinde kendi baskısını kurarken kararları ile maç içinde en büyük silah olarak kullandığı kartlarını ev sahibi futbolcular üzerine çekti. Eğri ya da doğru, hakem hatası ya da değil şartlar ne olursa olsun çıktın mı sahaya değil hakem rakibini de sindiren futbolunla türbinlere gelen taraftarını sevince boğacaksın. Kural bu. Eğer amacın puan almaksa. Kim ne derse desin karamsar olmak için daha çok erken. Güzel günler bizlerin olacak. Sahada ter döken futbolcu kardeşlerimiz henüz alışmışlar ilçemize. Daha önemlisi Karasu ve Karasuspor`a. Olsun kaybedilen sadece 6 puan var ve önümüzde 24 hafta var. Yani telafisi mümkün. Şunu söylemeden geçmeyeceğim, Çirkin Kral senin olduğun yerde bu takım küme düşmez. İyi biliyorum ki sen kimseye avuçlarını ovuşturtmazsın.
   İlçemizde futbol adına yaşadığımız bir gurur var. Bize bu gururu yaşatan Karasu Kültür Gençlikspor Kulübü Başkanı Recep Kurt`a spor severler adına teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz sezon 1`inci Amatör Küme maçlarında küme düşmeme mücadelesi verirken kendisine en yakın rakip olan Aşağıkirazcaspor müsabakasında rakibi sahaya 9 futbolcu ile çıkınca kendisi de sahaya 9 futbolcuyla çıkar ve 90 dakika sonunda sahadan 1-2 mağlup olarak ayrılır. Ne var bunda? diyeceksiniz ama çok şey var. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yılın fair play ödülüne layık görülür. Teşekkürler Kurt. Bize ve ilçemize kazandırdığın bu onur için. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 969