SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

Bitime 4 kalaEvet bu hafta il derbisinde gülen taraf ev sahibi ekibimiz Karasuspor oldu ama bu derbi kolay da olmadı hani. Zor da olsa 1-0 kazanmasını bildi sarı kırmızılılar. Beni üzen tek şey maçın doksan artılarında yaşanan nahoş olaylar. Keşke yaşanmasaydı ama maalesef futbol oynanan her statta, türbinlerde yaşanıyor bu gibi olaylar. Yaşanmaması en güzeli ama maalesef doğasında var futbolun. Çıkan olayları asla yadırgamıyorum. Dediğim gibi artık bu olayları kanıksamış gibiyiz. Oysa maç öncesi iki takımın yöneticileri hoş seda içinde sohbet edip birbirlerine şans diledi. İyi oynayan kazansın dilekleri ile doksan dakikaya başladılar. Şu bir gerçek ki her iki takımın da kazanmak zorunda olduğu bir maçtı. Adı üstünde tam bir il derbisiydi. Gülen taraf sarı kırmızılı ekibimiz oldu. Sahada mücadele eden her iki takımın futbolcularının iyi niyetinden asla şüphe duymadım. Mücadeleleri sadece kazanmak adına oldu. Ne olduysa doksan artı üçte oldu. Asla tasvip etmiyorum o sinkafları ama türbin bu engelleyemezsin.

Gelelim maça, her iki takım da söylediğim gibi kazanmak zorunda oldukları bir maçtı. Golü bulan üç puanın sahibi oldu. Karasuspor ikinci devre oyuna hızlı başladı. Nitekim kazanılan bir duran top organizasyonunda Özgür’ün kullandığı frikik, kaleci İlker’den dönen topu çok iyi takip eden Ünal, sarı kırmızılılara 48’inci dakikada üç puanı getiren golünü attı. Üstün oynayan taraf Karasuspor sayısız fırsatları değerlendiremezken toparlanan Sapanca Gençlik futbolcuları oyunda dengeyi kurup yakaladıkları pozisyonları cömertçe harcadı. Gayrı ihtiyarı ortamda son dakikalara doğru her iki takım futbolcuları da gerginleşti. 90+3 de Berkan’a yapılan faulde Sapanca Gençlik’ten Yavuz rakibine kafa attı. Orta hakem R. Buğra Çetin tarafından direk kırmızı kart ile oyundan ihraç edildi. Sonra iyice gerginleşen ortamda istenmeyen olaylar yaşandı. Dediğim gibi keşke yaşanmasaydı. Futbol arkasına aldığı taraftar ile seyredilen güzel bir şov oyunudur. Böyle güzellikleri yaşamak yerine tatsızlıkların çıkması inanıyorum ki her iki kulüp yöneticilerini derinden üzmüştür. Evet sezon başından beri yazdığım gibi bu kulüp, başkan Hasan Özkan gibi diğer genç yöneticilerin de varlıkları ile bugüne kadar geldi. Hem maddi olarak savaş vereceksin hem manevi olarak. Bir de il bazında başarılı olacaksın. Kolay iş değil elbette. Ben maddi ve manevi emeklerinden dolayı başta başkan ve yönetimini yürekten kutluyorum. Eğer ortada bir başarı varsa bu sadece futbolcuların değil yönetimin de başarısıdır. Muhakkak ki türbinlerin de katkısı var. Kısacası bitime dört hafta kala ben Karasuspor’u başarılı buluyorum. Yeterli mi, tabi ki değil. İlçemiz sporu ve futbolu çok seviyor. Hem sahil kentiyiz hem de sanayi bölgesiyiz. Limanı ve büyük yatırımları ile üçüncü ligi kaldırabilecek güçteyiz ama maalesef bu değeri bilecek yatırımcılar tık bile demiyor, Gazi Metal dışında. Ben umudumu yitirmedim. İnşallah Karasuspor’u kulak ardı yapmaz yeni gelecek olan büyük yatırımcılar. Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 289