SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Bize masal lazım


Son günler-de yaşadığı-mız terör olayları ne-deniyle halk olarak hepi-mizin morali sıfır. Yaşa-nan canlı bomba sal-dırıları hepi-mizi bir kor-ku ve endişeye salıverdi. Kalabalık olmaktan korkar olduk. Allah sonumuzu hayreylesin. Kayseri`de yaşanan ve 14 Mehmetçiği-mizi şehit eden katillere lanet yağdırıyorum ve biliyorum ki Türk Halkı geçmişte İstiklal Savaşı`nda olduğu gibi siz bir avuç şerefsizleri yerle yeksan eder. Allah tüm şehitlerimizin ailelerine sabır versin.
18 Aralık Pazar günü tüm Tatangalar gibi biz de yola koyulduk Karasudan. Umutlarımızı soluyarak İstanbul Maltepe`ye doğru. Sevgili ASKF Başkan Vekili Cevat Ekşi ile beraber ikimizin de ortak düşüncesi `çok rahat bir maç olur, üç puanı alır döneriz`di. Bu keyfiyetle vardık Maltepe`ye. Maçın oynanacağı stadın yanına arabayı park edeceği-miz zaman deplasmanda değil Sakarya`da hissettik kendimizi. Yaklaşık 1500 taraftar Maltepe caddelerinde Sakaryasporlu olmanın gururuyla inletiyorlardı stadın etrafını. Tüm Tatangalar lig sonuncusu rakibimizden nasıl olsa üç puan alırız edasıyla doldurdular türbinleri. Girişte ufak tefek sıkıntılar yaşamış olsalar da bir avuç Maltepespor taraftarını maç başlamadan susturuverdiler türbinlerde. Hiç susmayan taraftarına sahada yanıt verecek futbolcular maalesef 90 dakika boyunca al gülüm ver gülüm edası ile top gezdirdiler. Sanki bir an önce maç bitiversin de çıkalım tatile düşüncesiyle oyalanıp durdular ya da bana öyle geldi ancak futbolcu kardeşlerimiz çok iyi bilsinler ki Sakaryaspor bu ligin Galatasaray`ı, Fenerbahçe`si ve Beşiktaş`ıdır hele taraftarı rekor kırmış, Türkiye`nin futbolu bilen, yaşayan, soluklayan bir taraftardır. Bu yüzden hiçbir futbolcu kardeşimin hakkı yok bu taraftarın boynunu bükmeye. Bunu en iyi bilen sevgili Tuncay Şanlı`dır. Ne hikmettir bilinmez bu maçta kendisi de takımına üç puan getirebilecek ne hamle yapabildi ne de ilk devrenin son maçı olmasına rağmen üç puan alabilecek futbol oynattı. Tek üzüntüm Maltepe Stadı`nı dolduran binlerce Tatanga`nın umudunun umutsuzluğa dönüşerek Sakarya`ya dönmesi. Sakaryaspor ülkemizde gerçekten de bir markadır. Sezon başında bunu en iyi idrak eden İsmail Gürses ve ekibidir. Boşuna demediler `50+4 hedefimizdir` diye. Bu hedefleri doğrultusunda ikinci devreye yapılacak takviyelerle inşallah hedeflenen şampiyonluğa ulaşırız. Yoksa 2016 yılının son günlerini yaşadığımız bu günlerde umutlarımız 2017 yılının Mayıs`ı şampiyonlukla bizleri sevindirsin.
17 Aralık Cumartesi günü Kuzuluk Ersoyspor ile Harmanlıkspor maçını seyrettim. O soğuk havaya rağmen mücadele eden tüm futbolcu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Maçın sonucu ne olursa olsun önemli değil. Önemli olan Kuzuluk Ersoyspor`un ülke gündeminden halen düşmemesi, bir televizyon kanalı tarafından sunulan yarışma programında soru olarak yarışmacıya sorulmasıdır. Bu demek oluyor ki İlçemizin tanıtımını en iyi yapan Kuzuluk Ersoyspor`dur. Bunun aksini asla iddia edemez kimse ve buradan belediye başkanına seslenmek istiyorum; lütfen ilçemize tanıtım açısından yaptığı katkılardan dolayı Kuzuluk Ersoyspor`a maddi ve manevi yardımlarını esirgemesin. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 639