SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Bravo Pazarköy


İkinci devre itibarı ile ustalaşmış bir Karasuspor izlemekteyim. Hani derler ya sabır işçiliğini, kazanma hırsı ile beraber kazanmanın ve inancın yansımasını gördüm. 12 Şubat Pazar günü Pazarköy Eğitimspor deplasmanında kazanılan üç puan, yeni bir antrenör yeni bir futbolcu kadrosu, en önemlisi yepyeni bir yönetim… Elbette zor olacaktı başlangıcı tatbikî inişli çıkışlı günler yaşanacaktı. Benim kanaatim zor olanı başardı hem yönetim hem teknik ekip ve futbolcu kardeşlerim. Yapılan transferlerin doğruluğu görüldü. Kısacası futbol seyri ikinci devre itibarı ile gerçekten de itibar kazandı. Gelelim; Pazarköy Eğitimspor maçı yeni yapılan Akyazı sentetik sahada oynanabilirdi. Neden oynatılmadı anlamış değilim. Evet mahalle olmasına rağmen güzel bir saha kazandırılmış Pazarköy`e buna lafım yok. Yapanlardan, emeği geçenlerden Allah razı olsun fakat 12 Şubat günü sahanın hali inanın patates tarlasından daha beter bir durumdaydı. Bırakın futbol oynamayı sahada yürüyecek hal bile yoktu. O ağır zemine rağmen sahada mücadele eden tüm futbolcu kardeşlerimi takdir ediyorum. Önemli bir sakatlık yaşanmadan doksan dakikayı bitiriverdiler ve maç sonu her iki takım futbolcuları birbirlerine sarılarak örnek bir davranış içinde centilmenlik örneğini gösteriverdiler. Özellikle tüm Pazarköy Eğitimspor futbolcuları ve takımlarını desteklemeye gelen mahalle sakinlerini takdir ediyorum. Seyrederken küfürsüz kafirsiz, maç içinde hır gür çıkarmadan futbolu severek seyredip severek oynadıkları için. Çok iyi biliyorum ki bazı sahalarda daha maç başlamadan başlıyor küfür. Hele bir de takımları mağlup ise çık çıka bilirsen o sahadan. Bunun yanında hakemlerimizin yediği dayaklar cabası. Dediğim gibi böyle sahalar da var, seyirciler de var. Unutmadan belirteyim, orada görev yapan güvenlik ise bu küfürlere asla müdahale etmiyor. Tabi bunun nedeni de o mahallede kurulan müfreze birliğinin ahbap çavuş ilişkisine bağlı. Ben bunu gördüm, yaşadım. O yüzden Pazarköy Mahallesi futbol severlerini tekrar yürekten kutluyorum.
Sakaryaspor`umuz yeni hocası Osman Özdemir ile çıktığı ve deplasmanda oynadığı maçı 1-3 kazanırken gördüğümüz tek gerçek var o da tecrübe. Demek şan şöhret ile olmuyor bu işler. Umarım Osman Hocamız Talha ve Ferhat`ı af ederek tekrar kadroya kazandırır. 
Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 639