SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.08.2019

Bravo Yusuf


2018-2019 Spor Toto BAL sezonuna kendi evimizde bir puanla başladık. Eh, ne diyelim hayırlı olsun. Bir puana da şükretmek lazım. Doksanıncı dakikaya kadar geriden gelirken oyuna sonradan giren genç Yusuf kardeşimizin o mükemmel golü gerçekten de gözlerimizin pasını sildi. `Bravo Yusuf` diyorum. Sanki bize yıllar önce Galatasaraylı Hagi`nin gollerini hatırlatırcasına süper bir gole imza atarak sahadan en azından bir puanla ayrılmamızı sağladı. Bir kez daha bravo genç kardeşim. 
Evet, geçtiğimiz sezona baktığımızda kadromuz gerçekten de kısıtlı ama tüm futbolcu kardeşlerimizi oyun içinde maşallah çok hırslı gördüm. Birbirlerine kenetlenmişler. Arada bir minik arızalar olsa da kolej havasında bir takım oluşturmuş Başkan Özkan ve antrenör Fikri Yılmaz. Bu da ayrı bir değer bence. Ekonomik sıkıntılara rağmen. 
Pazar günü oynadığımız rakibimiz Z. Devrek Belediyespor bütçe olarak sırtını tamamen belediyeye dayamış. Aylık gelirlerini 40 bin lira olarak söyleyen genel kaptanları, ``Biz maddi olarak hiçbir futbolcu ile problem yaşamayız. Her ay maaşlarını tıkır tıkır alırlar`` dedi. Adamların ekonomik hiç zorlukları yok. Ya bizde öylemi, başkan eline makbuz alarak neredeyse camiye yardım toplayanlar gibi dileniyor. Hal böyle olunca skor olarak üst seviyede başarı beklemek abesle iştigal olur ama her şeye rağmen Karasuspor iyi takım olmak zorunda. Çünkü il bazındaki rakipleri de güçlü ve belediye destekli. Bu da demek oluyor ki koşullar ne olursa olsun sezon sonunda korkusuz barajsız il birincisi olarak ligi bitirmek zorunda. Haftaya Bursa deplasmanı var. Gidip gitmeyeceğimiz henüz netlik kazanmadı ama üç puanımız garanti. Zonguldak Devrek Belediyespor müsabakasında sakatlanarak sahadan sedye ile ambulansa taşınarak ayrılan Ebu Bekir kardeşimize geçmiş olsun diyoruz. Edindiğim bilgiye göre en az üç hafta sahalardan uzak kalacak. 
Zekat ve zeka
Sanırım bu iki kelimenin anlamı-nı bir çoğumuz biliyoruzdur, Zekat ve Zeka. Gerçekten de 22 Eylül Cumartesi günü Uşakspor ile oynadığımız lig maçında bu iki kelimenin anlamı dolaştı statta. Tribünlerde yaklaşık 6 bin Tatanga maç sonunda zekatlarını Uşakspor futbolcularına kuruşuna kadar sevgi dolu alkışlarla verirken maalesef sahada mücadele eden futbolcularımız zekalarını ayaklarına yansıtamadı. Hepimizin bildiği zeka dediğimiz, beynimizde var olduğunu bildiğimiz unsur üzgünüm ama futbol adına yeşil çimlerin üzerinde çalışmadı. Avare gibi gezdi 90 dakika boyunca. Elbette futbol adına konuşuyorum. Gerek teknik ekibimiz gerekse saha içinde mücadele eden futbolcularımız 30 metrekare alanda kendilerini hapsetmişçesine futbol sergilerken skor da kaçınılmaz olarak aleyhimize 0-2 olarak yansıdı. Evet daha yeni takımız. Hem yönetim bazında hem teknik ekip ve futbolcu bazında ancak açıkçası ben bu kadarını da beklemiyordum. Sanki Uşak deplasmanında oynuyormuşuz gibi aciz futbol. Yeni stadımızda, efsane takımın ülkeye mal olmuş ve takımlarını kar kış yağmur güneş demeden yalnız bırakmayan Tatangalar`ına yazık. Bilinen şu gerçek var ki yeni yönetimin tüm üyeleri bana göre devraldıkları enkazın ekonomik çıkmazlarını aşmak için uğraşmaktalar. Olağan kongre sonrası ya da bilemiyorum öncesi, zannetmiyorum bu kadar çok geride maddi yük bırakıldığını ama bırakılmış işte. Bu zorluklara başta Cevat Ekşi ve ekibi göğüs germek zorundalar. Ya aşacaklar ya da gene aşacaklar. Bir de bunun yanında sportif başarısızlık eklenince valla acıdım yönetime. Allah kolaylık versin. 
Son olarak şunu belirtmek isterim ki teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimize, Cumartesi günü gördünüz taraftarı. Sizlere bir uyarıdır bu. Siz siz olun rakibi değil kendinizi alkışlattırın. Bu maç sonrası teknik direktör Ahmet Yıldırım istifa ederek görevi bıraktı. Yerine gelecek teknik sorumlu henüz netlik kazanmadı. Şen ve esen kalın. 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 226