SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 24.05.2019

Çok güzel işler


Güzellikler vardır. Anlata anlata bitiremezsin hayatında, anılarında hep güzel olarak kalır ve tutunursun kötü gitse bile yaşamın o anılara ve dersin ki sonra çok güzel işlerdi onlar. Ama ben sizlere anı anlatmayacağım. 35 yıllık bir spor kulübümüzün yeni kongresinden ve yeni yönetiminden bahsetmek istiyorum. Yıllardır gerek ikinci amatör küme olsun gerek birinci amatör küme olsun adından sıkça bahsettirdi geçmiş yıllarda Sakarya futbolunda. Hatta bir zamanlar belki de ilimizde en büyük futbol turnuvasını düzenliyordu belediyelik döneminde ve birçok da futbolcu yetiştirdi. Neyse adını yazayım, Limandere Beldespor. 25 Ocak Çarşamba günkü kongresinde daha bir iki yıl önce formasını terlettiği birkaç futbolcu kardeşimizde yeni yönetimde yer alırken Limandere mahallesinin genç iş adamlarından Mücahit Kutlu başkanlığında yönetim oluşturdular.  Diyeceksiniz ki ne var bunda, olabilir. Samimiyetim ile söylüyorum günümüzde gençleri internet kafelerinden, kahve köşelerinden ve kötü alışkanlık getirebilecek çevreden uzak tutacak projeleri var. Ben inandım hayata geçireceklerine. Umarım başarırlar ve başaracaklarına en çok inananlardan biriyim. Elbette yönetimlerinde sadece gençler yok. Yıllardır Sakarya futboluna hizmet eden Recep Erbaş da var, keza Dursun Ali Kutlu. Her zaman olduğu gibi spora ve gençlere destek olan isim İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, Erol Ataç. Elbette bu isimler tecrübe ile yol gösterici olacaklar genç yönetime ve diyorum ki neden başarılı olmasınlar. Projelerinden en önemlisi yok olan futbol sahalarının yerine günün şartlarına uygun ve antrenman yapabilecekleri bir tesis, lokali ile beraber. Her yaş gurubunda alt yapı olarak hazırlanıp geleceğin ahlaklı sporcularını yetiştirmek, süper ligde mücadele eden Başakşehir ile Osmanlıspor ile iyi ilişkiler kurarak aynı zamanda maddi manevi desteklerini alarak geleceğin Limaderespor’unu inşa etmek, en önemlisi her lig başladığında çevreden ekonomik yardım istemeden kendi kendini amorte eden sürekli gelir sahibi bir Limandere Beldespor kurup kendi kendine yeten bir kulüp olma hedefindeler. Bu hayal değil. Olması zor değil. Kulüp olarak sadece Sakarya’da değil ülke futboluna damga vuracak bir futbol takımı hedeflediklerini söyleyen çiçeği burnunda başkan Mücahit Kutlu ve yönetimine bu güzel yolda şimdiden başarılar diliyorum.

Ligin ikinci devresine sancılı giren efsane Sakaryaspor’umuzun Trabzon deplasmanından üç puanla dönmeleri hepimizi sevindirdi. Düzyurt karşısında alınan üç puan, bir basamak yükselerek puanımızı 36’ya çıkarmak muhakkak çok sevindirici. Afyon Afjet maçını beklemek hele bir de galibiyet almak lidere karşı, gelecek haftalar için umutlarımızı daha fazla yükseltiyor. Tatangaların türbinlerde söylediği ‘ne zaman gelecek o büyük gece’ sloganından ziyade anlı Şanlı bir efsanenin sezon sonunda hedeflenen şampiyonluğuna şahitlik etmiş olacağız Ülkemizde yaşadığımız şu buhranlı günlerde tek tesellimiz olan şampiyonluk hayal olmaz inşallah. Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 768