SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

DAĞLICA MI BAL’LICA MI


20 yaşındaydım zıpkın gibi delikanlı. Anne ve sen beni sağ salim gönderdin askere. Ne bilelim açılımın bizi bu kadar derin açıklıklara bıraktığını. Bu yüzdendir ki ölüme teskere bıraktım ben anne. Aslında bilir misin sen güzel annem, çekilmez olan dünyanın yükünü de omuzlarımdan attım Vatan sevdası ile. Ama tek üzüntüm seni yalnız bıraktım ya ona kahroluyorum. Biz bu vatan toprağının dağlarında sevdamızı yine vatan için kendimizi bulurken kayboluşumuz ondandır anne, ama tüm koşullarda vatanımızı sevmek için bir neden bulduk hep. Üzülme anne yaşam nasılsa ölümün kardeşi meselemiz bir anka olmakla beraber kül olmayı da yeğleriz vatan için. 6 Eylül Pazar günüydü Hakkari Yüksekova ilçesinde hain bir pusu ile şehit edilmişti bu vatanın evlatları. Kahpelerin kahpece pususunda ben ölen tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. İçimiz kan ağlarken içimizden gelen dizeler ile başladım yazıma. Elbette bu memleket o işgal dönemlerinde  İngilizede Yunannada dar ettiyse dünyayı, yakındır Dağların dağlıca sının son akıbeti.
Elbette konumuz spor, hal böyle olunca önceliğimiz muhakkak ki Karasuspor. 5 Eylül Cumartesi günü ilk antrenmanına çıktı sarı kırmızılı ekibimiz. Antrenör Hasan Atalay gözetiminde çalışmalarına devam ederken sanki antrenman ilk değil de aylarca birlikte beraber çalışıyormuş havası verdiler bana. Aslında kuşkularım da yok değil. Acaba diyorum bu takım kaç aydır beraber çalışma yapıyordu da bizlerin haberi olmadı. Olsun her şeye rağmen benim için en önemli olan lige katılmak. Varız ya ligde gerisi teferruat. Evet inanın 2014-2015 futbol sezonunun  bitiminden beri Karasulu olarak inanılmaz sıkıntılar yaşadım manevi olarak. Bu işin maddi yükünü çeken sevgili Yılmaz Ekşi`nin, bıraktım açıklamasından sonra kendisinin nasıl sıkıntılar yaşadığını düşünmek bile istemem. Her konuşmamızda en ufak ayrıntısına kadar sohbetimiz illaki Karasuspor`du. Bir yandan yalnızlık bir yandan 3 yılın vermiş olduğu yorgunlukla beraber sağlık ve sıhhatten olmakda cabası. Düşünmeden olmuyordu Karasuspor`u nitekim sonunda verilen sözler ve ekonomik hareket gerçekleşince yeniden var olmanın huzurunu yaşayacak sarı kırmızılı ekibimiz. Aslında kadroya baktığımızda geçtiğimiz yıl forma giyen hiçbir futbolcumuz yok. Belki ilk maçlarda yadırgayacağımız sonuçlar alabiliriz. Özellikle ligin ilk maçı il derbisi niteliğinde olan Serdivanspor ile olacak. Ben sonuç ne olursa olsun maç sonunda yine kazananın Karasuspor olacağını düşünmekteyim. Nedenlerim ve mazeretim gayet geçerli. Ligde 14 takım olarak mücadele edeceğiz, geride kalan 13 takım lige hazırlıklara en az iki ay öncesinden başladı. Biz ise 5 Eylül Cumartesi ilk idmanımızı yaptık. Kısacası bu takım ilk maçında galibiyet alırsa da kimse şaşırmasın baştada dediğim gibi kuşkularım sanki çok öncesine dayalı bize bu sürprizi hazırlayan Başkan Ekşi`ye teşekkürler.
İlçemizde 2015-2016 futbol sezonuna hazırlanan 6 takımımız daha var. Karasu Yalıspor süper amatörde hedef koyarak hazırlanıyor lige. Yeni başkanı ve antrenörü ile geçtiğimiz sezon süper amatör kümeden düşen Azizyespor ise harala gürele yeni sezon çalışmalarına devam ederken, K.Ersoyspor  8 Eylül Salı günü ilk çalışmalarına başlayacak. Bu sene 2`ci amatör kümede şampiyon olarak 1`ci amatör kümeye yükselen K.Güvenspor ise mahallesine yaptığı halı saha ve kendi sahasında çalışmalarını sürdürüyor. Yuvalıderespor ile Limanderespor`dan şimdilik haber olarak bir şey yazamıyorum. O takımlar için ne diyelim her zamanki gibi şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1266