SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Düttürü dünya


Futbol, dünyada yaşamakta olan 7,5 milyar insanın en azından yüzde 75`i tarafından sevilen bir spor dalı. Hangi ülke olursa olsun her insanın taraftar olduğu bir kulüp vardır. Bu yüzden oynanan iyi futbolun yanında tartışmasız şov olan güzel yanları olur. Dili, dini ırkı ne olursa olsun futbolu güzel kılan bazı futbolcular vardır. Tıpkı Arjantili yıldız Messi, Portekizli Ronaldo, Galatasaraylı kaleci Muslera ya da Arda Turan. Bu futbolcular özel hareketleriyle taraftarları mest ederler. Güzel futbolun yanı sıra yaptıkları özel şovla… O yüzden bu düttürü dünyada futbol (şov) her zaman lazım. 12 Kasım Cumartesi günü Kuzuluk Ersoyspor ile Çamlıca Beldespor arasında oynanan lig müsabakasında olduğu gibi. Malum Türk futbol kamuoyunda son üç gündür ulusal kanalların haberleri olsun ulusal haber kanalları olsun, spor programları olsun siteler olsun nerdeyse ana haber gibi kullandılar bu haberi. Açıkça ifade edeyim ki böyle bir şovu kaçırdığım için pişman değilim. Edindiğim bilgiler işin aslının böyle olmadığı yönünde… Abartısız söylüyorum, takımın kaptanı sevgili Barış Türkmen kardeşim, kendi kalesine üç gol attığı söylenen Atilla kardeşimiz aslında her defans oyuncusunun başına gelebilecek bir kazaya maruz kalmış ve sebep olduğu iki gol için kalecisi adaşı Atilla ile antrenörü Atilla Bıçakçı`dan bu talihsizlik için özrünü dilemiş. Ancak gelin görün ki futbol dünyası bu, şov, hatta az da olsa şöhret olma heveslileri ile yapılmış bir mizansene dönüşmüş. Ne diyelim reklamın iyisi kötüsü olmaz. Tebrikler, her kim nasıl düşünmüş ise bu mizanseni mükemmel olmuş. İlçemizin tanıtımı adına Vallahi tebrikler.
İlimiz süper lig kırmızı gurupta mücadele eden Karasuspor, ligin yedinci haftasında gittiği Çaybaşı Bekirpaşaspor`u deplasmanda 1-8 mağlup ederek maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Sakarya amatör futbolunun tartışmasız antrenörlerinden olan sevgili Bayram Berber`in gençleri, BAL tecrübesi yaşayan Karasuspor karşısında fazla direnemezken farklı mağlubiyet de kaçınılmaz oldu. Ancak şunu belirtmemde fayda var, sevgili Berber`in genç öğrencileri futbol adına tam bir amatör ruhla mücadele etti. Kimse sanmasın ki Çaybaşı Bekirpaşaspor bu ligde averaj takımı olur. Kaptan Mustafa`nın dışında (Kafu) 20 yaşını geçmiş bir futbolcu görmedim sahada. Hepsinin yaşı 16-17-18-19. Farklı mağlup olmalarına rağmen oynadıkları futbolla `bekle Sakarya futbolu bizi. Buralardan yetişip gelecek sezonlarda hepimiz damga vuracağız Sakarya ve Türk futboluna` dercesine mücadele ettiler. Tebrikler Bayram Hocam. Olsun, devam ettiğin bu yolda her zaman yolun açık olur. Şimdi gelelim Karasuspor`umuza…  Görünen o ki sahada mücadele eden tüm futbolcu kardeşlerimizin hepsi ayrı bir tecrübeye sahip. Futbol bu, elbette yenmek kadar yenilmekte olacak. Spor adamı olarak gözlemlediğim bir gerçek var, bu takım kesinlikle sezon sonunda play-off oynar. İşte tüm mesele, burada alınacak sonuçlar neticesinde ortaya çıkacak. Derim ki bu yüzden sezon sonu planlarını çok iyi yapmak lazım. Eksik gedikleri iyi gözlemlemek ve ona göre play-off maçlarına odaklanmak en güzeli. Son olarak diyorum ki, bu haftaki yazımda amacım kimseyi incitmek değil. Aksine bu güzel şova katkıları olan herkese teşekkür ediyorum. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 616