SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.05.2019

Güven bitti mi?


1 Nisan Pazar günü Karasuspor-Maltepespor maçından bir şey yazmak istemiyorum. Farklı mağlubiyet için sadece diyorum ki, sarı kırmızılı ekibimiz bize 1 Nisan şakası yaptı. Hepsi bu.

31 Mart Cumartesi günü Süper Amatör Play-off maçlarını seyretmek için sevgili belediye başkan yardımcımız Murat Çelik ile Karaman Spor Kompleksinin yolunu tuttuk. Bizi ilgilendiren şey Karasu Güvanspor-Hendekspor maçını izlemekti. Maç Serdivanspor ile Arifiye Kalaycıspor arasındaydı. Üçüncü dakikada Serdivanspor golü bulurken geride kalan 87 dakikada gol atma becerisinde bulunamayan Kalaycıspor sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Geride kalan iki maç için Serdivanspor BAL’a yükselmek için büyük avantaj sağlamış oldu. Play-off’un favorisi gösterilen Karasu Güvenspor ilk iki maçta berabere kalırken üçüncü maçında Hendekspor karşısında ilk 45 dakikada hiçbir varlık gösteremedi. 2-0 geriye düştü. İkinci devrenin 68’inci dakikasında verilen penaltının haksız olduğunu düşünen başkan Hasan Sayılı Şahane takımını sahadan çekerek maçın tatil edilmesini sağlamış oldu diyelim aslında bir nevi playof maçlarını protesto etmiş oldu. Gelelim Karasu Güvenspor’un üç yıllık geçmişine… Hasan Sayılı Şahane’nin namı değer (lango) kulübe sahip çıkması ile başladı başarı. İkinci amatör kümeden başlayıp ardı ardına gelen şampiyonluklarla Süper Amatör’e kadar yükseliş bu başarıda az geldi Lango Hasan’a. İki sezondur üst üste Play-off oynama başarısını gösteren Güvenspor maalesef son maçında Hasan Sayılı Şahane’nin deyimiyle hakem Mehmet Akıncık’ın kurbanı olmuş. 2 Nisan Pazartesi günü Başkan Hasan ile görüşmemde anlattıkları sadece bununla da kalmıyor. Futbolcusundan tutun da antrenörüne kadar herkes suçlu bu sezon yaşananlarda. Elbette sevgili başkan bu gibi suçlamaları yaparken kendi yanlışlarından da bahsetti. Kısacası hata tek taraflı değildi. Ben yine de Karasu Güvenspor’un taraftarından tutun da özellikle sahiplenen camiayı kutluyorum. Dile kolay, en alt ligden başlayacaksın, Sakarya Amatör Futbolunda zirve yapacaksın. Küçümsenecek bir başarı değil. Tabi bu başarının tek mimarı lango değil. Muhtar İbrahim İskender yönetim kurulu üyeleri ve kar, tipi, yağmur demeden türbinleri dolduran Küçük Karasu Mahallesi sakinleri de var bu başarının ardında. Hem maddi hem manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeden türbinlerde yerlerini aldılar.

Kıvılcımı ilk başlatan Hasan Sayılı Şahane olmasaydı böyle bir başarı hayal bile olmazdı Karasu Güvenspor için. Başkan Şahane, ‘’Evet Sakarya amatör futboluna ses getirdik. Pes etmiyorum. Yeniden bir başlangıç yaparak bundan sonraki planım tamamen alt yapıya yönelmek. İyi bir çalıştırıcı ile en az yüz minik sporcu ile yola çıkacağım. Amacımız sadece geleceğin kendi kendine yeten Karasu Güvenspor’unu inşa etmek olacaktır’’ dedi. Kendisine şimdiden başarılar diliyorum. Şimdilik bu kadar. haftaya daha geniş yazacağız. Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 283