SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

Güven veriyor


Bu bir öykü değil yaşanmış gerçek bir başarı. K. Güvenspor`dan bahsedeceğim. Çok değil üç futbol sezonu öncesi idi. 2`ci Amatör Küme`de şampiyon olup, an itibarı ile Süper Lig play-off liginde BAL`a yükselebilme mücadelesi veriyor. Hem de adam gibi futbol ile. Elbette bu öykü burada yazacağım kadar basit değil. Bir kere şöyle düşünmek lazım, Hasan Sayılı Şahane (Lango) ikinci amatörde iken bu takımın başına geldi. Çok önceleri formasını terlettiği K. Güvenspor`a bir başka deyimle minnet borcunu ödemek için geldi ama bir geldi pir gidiyor. Takımı ile ilk yıl şampiyon, ikinci yıl yine şampiyon. İşte üçüncü yılı, yine başarılı. O zaman biz de şapkamızı çıkarıp böyle futbol adamını selamlarız. Dile kolay, BAL tecrübesi olan takımlar ile mücadele etti ve hepsinde başarılı oldu. Ben bu başarıya mucize demem, başarının ta kendisi derim. Tabi bu tek Lango ile olmuyor. Teknik heyetinden tutun da formasını terleten tüm futbolcuların eseridir bu başarı. Helal olsun, emeği geçen herkese. Yıllardır Karasuspor ve Sakaryaspor`u yazdım bu sütunlarda. Bir değişiklik olsun istedim. Kısacası Sezar`ın hakkını Sezar`a teslim etmek için bir kez daha tebrikler. Şimdi bugün kuzey bölgemizde çok önemli bir maç var; ya tamam ya da devam niteliğinde. K. Güvenspor ile Karasuspor tam bir ağabey kardeş rekabeti edecek. İyi olan kazanacak ama benim tavrım her zaman ağabeyden yana. İsterim ki kazanan ağabey olsun ancak K. Güvenspor öyle küçümsenecek bir takım değil. Kalecisinden tutun da forvetine kadar kazanmaya inanmış bir takım. Sezai, keza kaptan Erkan, forvette Serkan kazanmak için savaşan isimler. Yani deyim yerinde ise asla küçümsenecek bir futbol anlayışları yok.  Varsalar takım rahat oynar nitelikte futbolcular. Hele bir de küçük Hakan`ı var ki takımın tam bir pır pır. Allah nazardan saklasın ve hepsine başarılar diliyorum.
Gelelim Karasuspor`a, üç sezon BAL`da oynamış bir takım. Bu deneyimi yaşayan bir çok futbolcusu var. Kaleci Uğur`dan tutun da yıllarca profesyonel oynamış İshak, defansta Emircan, Orhan, Nihat son maçların başarılı ismi Ali, sağ ve sol kanatta Burak, Hakan ikilisi son üç maçta alınan galibiyetlerde önemli isimler. Burada isimlerini zikretmeden geçmeyeceğim üç  isim daha var ki çok önemli, Erdi ile Atom karınca M. Mert bir de H. Bilal son üç haftadır adeta Karasuspor`u uçuran isimler. Bir de bu iyi futbola uyum sağlayan başta da dediğim gibi tecrübeli isim İshak, 3 maçta 5 gol ile başarının esas önemli ismi. Kısacası Kuzey Derbisi olacak bugün. Kazanan futbol olsun istiyoruz. Kavgasız gürültüsüz galip geleni alkışlayan türbinler ve taraftarımız olsun. Seyir zevkinin de olacağından hiç şüphem yok. Ne olursa olsun şunun bilincinde olalım, hangi takım galip gelirse gelsin kazanan mutlaka Karasu`muz olacak. Başarılar Karasuspor ve K. Güvenspor. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 522