SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Hayallerle amatör futbol


Masal kitapları okuyarak büyüdük. Sonrası herkesçe bilenen bir son gibi. Geçmişte kalmış tüm güzellikler birer anı olmuş hayatımızda. Elimizde sadece eskiyi anımsatan siyah beyaz fotoğraflarımız kalmış. Kısacası biz hep millet olarak mazimizde kalan anılarda yaşarken bu günlerimizde bizlere yön verenler de hep dünü hatırlatırlar. Asla yarınımız ne olacak diye sorgulamadan, hikayeleriyle yaşadığımız bir amatör futbol çilemiz vardır bizim. Gerek yönetici gerekse başkan, hatta mahallemizin takımıdır deyip peşinde koştuğumuz bir amatör takımın hikayesidir anlatacaklarım. Elbette herkesin olduğu gibi kafamızda yarattığımız kahramanlar vardır hayatımızda. Asıl konumuza gelelim; ilçemizde yıllardır amatör futbolumuza hizmet eden, hatta bir zamanlar Türkiye Amatör Futbol Şampiyonasında temsil eden Aziziyespor`dan bahsetmek istiyorum. Son beş yıldır inişli çıkışlı bir grafik yaşasa da gerçekten de aldığı kararlarla üç yıldır her yaş gurubunda amatör futbola hizmet vermeye çalışıyor. Bir kere bu kararı almalarından dolayı başta Reşit Yetim, Şaban Altay ve antrenör kardeşim Ersin Türker`i yürekten kutluyorum, bu onurlu çalışmalarından dolayı. An itibarı ile başka bir örneği yok ilçemizde ama gelinen son nokta ve benim duyduklarım doğru ise yazık, hem de çok yazık derim. Birinci Amatör Yeşil Gurup`ta mücadele eden Tıntınlar ligin ilk devresinin son maçında Hendek Dereköyspor`u 2-1 yenmelerine rağmen maç sonu yapılan toplantı sonrasında bir çok önemli futbolcusuyla yollarını ayırdı. Gerekçe ise `biz bu maddi yükün altından kalmayız` oysa ne hayallerle sezon başında kongre yapmışlardı. Başta da yazdığım gibi hikayeler, anılar bir de yanı başında hayallerle bir kongre olunca son bu şekilde oluyor amatör futbolda. Şu bir gerçek ki Azizyespor çok şanslı bir kulüp. Öncelikle Şaban Altay ve Reşit Yetim gibi yöneticileri var. Gerçektende bu iki isim kendilerini adamışlar amatör futbola. Hiçbir maddi çıkar düşünmeden. Aldıkları karar kendileri adına hayırlı olsun diyorum.
Son günlerde ülke olarak yaşadığımız terör belası bu kez bizleri futbolla vurdu. Hepimizin yüreği yandı. Gencecik polis kardeşlerimizi şehit verdik. Futbolumuzun kıyısına kadar gelen lanet terör illetiyle hepimizin yüreği yandı. Bizler, yani 79 milyonluk Türk Milleti olarak sorumluluk bilinci ile çocuklarımızın alnındaki sineği balta ile kovalamak-tansa tahammül ederek balçığı kurutmanın hesaplarını yapmamız gerek. Sporu ve futbolu tahammül edilecek bir arenaya çevirmemiz gerekiyor. Futbol artık pozisyonların televizyonlarda haftalarca konuşulmasından çok güvenliğimizi sağlayan yüzlerce polisin de güvenliğini tartışmamız gerekiyor. Artık yeter diyorum. Zaman sevme zamanı olsun diyorum. Taraftar, gazeteci, yorumcu ya da başkan hatta hakem olarak hepimiz bir daha sağlıklı düşünerek kendimize yön verme zamanı geldi geçiyor bile. Kısacası spora nefretle değil sevgiyle bakalım. Şen ve esen kalın.


Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 790