SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

HAYIRLISI OLSUN


Bazen evinizin duvarını yeniden boyarken eski izlerin kapanması oldukça zor olur. Geçen yarım sezonda aynen öyle oldu. İlimiz futbolunun kesintisiz bir marka olmasında emeği geçen Karasuspor`un başkanı Yılmaz Ekşi sanmayın ki futbolu katletti. Ekonomik yükün fazla olduğu bir ortamda futbol kromozomuna nefret getirdiğini sanmayın o yüzden. Eski sezon bitmeden yeni sezonun mektubu çoktan gelmişti bizlere. Ne kadar bana yılış, yalaka demiş olsanız bile yeni yılda ikinci yarı için de bu sütunlarda olacağım. Geçtiğimiz sezonlarda aklımızda kalan güzel anılarımız var. Futbol adına sevinçlerimiz… Sokakta eleştirmenin dışında `ne oluyor` demeliydik. Yakışmıyor bize diyebilseydik keşke. Neyse olan oldu. Karasuspor ikinci devrede lige çıkmıyor. Bunun bir başka adı; ligden çekildik.
Her zaman söylediğim gibi ilçemiz sporu ve özellikle futbolu seviyor. BAL, Süper Amatör ve Birinci Amatör maçlarına devre arası verildi. İkinci devre için takımlar gerekli hazırlıklarını yapsın, eksiklerini görsün, lüzum görüldüğü takdirde başarılı olmak için transferle kadrosunu güçlendirsin diye. İşte bu devre arasını bir başka organizasyon ile değerlendiren Kültür Gençlikspor Rakip Bul Turnuvasında geçtiğimiz sezon sonunda il birincisi olarak Türkiye Şampiyonası için Antalya`ya gitti. Çekilen kura sonucunda Denizlispor ile eşleşince ilk maçında turnuvanın en güçlü takımlarından Denizlispor`a 1-0 yenilerek elendiler. Olsun, yenmek kadar yenilmek te futbolun içinde var. En azından gelecek sezonlar için bir tecrübe edinmiş oldular. Kulüp Başkanı Recep Kurt, ``Amacımız sadece futbolun güzelliklerinden olan görselliğine renk getirmek. Elbette başarılı olmak isterdik fakat olmadı. En azından yüzlerce kilometre ötede ilimizi ve ilçemizi temsil etmiş olduk. Tecrübe kazandık. Tüm futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum`` dedi. 
Tabi futbol bitmiyor. Karasuspor ligden çekilince mevcut futbolculardan birkaç tanesi Süper Lig temsilcimiz olan Karasu Yalıspor`a transfer oldular. Bence çok normal bir durum. Kimse yadırgamamalı. Buraya kadar her şey normal gibi gözüküyor benim futbol anlayışıma göre ancak ilimizin tecrübeli antrenörlerinden Ercan Zorlu`nun neden, niçin ayrıldığını bilmiyorum ama onun yerine gelen sevgili Hakan Koçer Karasuspor`da sekizinci haftadan sonra birinci adam olarak görev yaptı. İlk devre bitimine kadar takımın başında oldu. Aldığı puan ise maalesef sıfır olarak yansıdı. Sakın yanlış anlaşılmasın. Ben Hakan Koçer başarısız falan demek istemiyorum. Aksine Karasuspor`da üç maçı var ki aklımdan asla çıkmaz. Bartınspor, Akçakocaspor ve Halide Edipadıvarspor. Mükemmel futbol ama sonuç olarak puan hanesine yansımayan maç sonuçları… Neyse geçelim bunları Karasu Yalıspor`un kuruluş mazisi çok yeni. Altı yıl oldu. Bu altı sezon içinde gerçekten de başarılı olarak Sakarya futboluna damgasını vurdu. İki sezondur da Süper Lig`de mücadele ediyor. Yönetimleri her yıl değişse de belirli isimler hep kalır. Uyum ve takım çalışması hep örnek olmuştur. Yönetim adına bu sezona girerken yapılan olağan kongrede hem isim değişikliğine gidildi hem de ikinci kez Cevat Ekşi dönemi başladı. Sahil Karadenizspor olan ismi Karasu Yalı olarak değiştirildi. Yine sezon başı iddialı bir kadro kurularak `Hedef BAL` denildi. Sezon içinde inişli çıkışlı sonuçlar alındı ama bana göre ligi 4`üncü bitirmek başarı sayılır. Haftaya daha detaylı yazacağım. Şimdiden Karasu Yalıspor`umuza başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1010