SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 23.05.2019

İPİNİ KOPARAN!


Daha önceleri birçok yazımda belirt-miştim ilçe olarak sporu ve sporcuyu sevdiğimizi. Bu hafta tamamen futboldan uzak ama spordan uzak olmayan bir yazı ile sizlerleyim. Bilindiği üzere yıllardır ilçemizde İpsiz Recep Judo Turnuvası düzenle-niyor. Sevabı ve günahı ile iyi de götürdük bu organizasyonu ama bu sene bir başka oluverdi. Belediyemiz tarafından düzenlenen bu şampiyo-nada her şey kusursuz oldu. Personel nerede, nasıl, hangi hizmet eksik anında yerine getirdi. Bir tek (Kedi) Recep Eşkin`in yemeği hariç. Kısacası İstiklal Savaşı kahramanı milis Yüzbaşı İpsiz Recep anısına düzenlenen turnuva Sabahattin Toka`nın nezaretinde mükemmeldi diyebilirim. Aslında Sakarya merkezden gelen judo antrenörle-rinden Şükrü Öztürk`ün işgüzarlığına kadar her şey güzeldi. Oysa yurt dışı ve yurt içinden gelen 413 sporcumu-zun hepsi kendince manevi değeri çok büyük olan madalya için müca-delenin heyecanını yaşıyorlardı ama gel gelelim madalya töreninde antre-nör Öztürk`ün `ben izin vermeden resim çekmeniz, uygun değil` dedi hatta daha da ileri giderek `izin verirsem çekersiniz` dedi. Bu, işgüzarlık değil de nedir? Ben de derim ki, `bu turnuvaya ipini koparan gelmiş` bunun başka izahı yok benim lügatimde.
Neyse tabi bu yazdıklarım elbette özel bir ayrıntı. Turnuvaya gölge bile düşüremez. Sinek küçük ama öbür tarafta insanın midesi var. 
7`ncisi düzenlenen İpsiz Recep Turnuvası`nın ne kadar ciddiye alındığını ben ve 11-12 Haziran Cumartesi ve Pazar günü oynanan müsabakalarda gördüm. Basit bir turnuva olsaydı Judo Federasyon Başkanı Sayın Sezer Huysuz gelmezdi keza aynı şekilde Belediye Başkanı İspiroğlu da, kendilerini bu spor aşkı için kutluyorum. Bunun yanında sayın federasyon başkanı Huysuz `un yaptığı konuşmada, gelecek sezon bu turnuvanın daha geniş kapsamlı bir şekilde düzenlen-mesi için judo federasyonu olarak ek bütçe yapılarak en az 20 ülke ile katılım sağlayacağını söylemesi ilçemiz adına çok sevindirici bir o kadar da Karasu`muzun dünya çapında reklamı demektir. Tabi bu tip organizasyonların ilçe adına külfeti olacaktır. O külfetin yükü de bizlerin olacak elbette. Ne diyelim, inşallah herkes sözünde durur da seneye daha güzel bir İpsiz Recep Turnuvası`nda buluşuruz. 
Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 660