SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.05.2019

Maç öncesi ve sonrası


25-26 Mart Cumartesi ve Pazar günü futbolda tanık olduğum çok güzel görüntüler vardı. Keşke olumsuzluklar yaşanmasaydı da bu görüntülere de ihtiyaç olmasaydı. Ama maalesef yaşandı ve bitti. İnşallah bundan sonra maçlarda böyle olumsuzluklar yaşanmaz. Cumartesi günü sevgili Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve her iki kulübün başkanları hatta Akyazı Kaymakamı, Emniyet Müdür Vekili, Garnizon Komutanı, oda başkanları keza aynı şekilde Karasu Protokolü yaşanan olumsuzluklara en iyi cevabı maçtan bir gün önce bir araya gelerek verdiler. Bir gün sonraki Adapazarı Karaman Spor Kompleksi`nde oynanacak maç için elle tutulur, ciddi bir barış sağlama adımı attılar. En küçük olayın bile olmaması için bir toplantı düzenlendi. Deyim yerindeyse herkes taşın altına elini koydu. 26 Mart Pazar günü maç saatinde dediğim gibi her iki ilçenin ekâbir takımı ellerinde çiçeklerle sahaya el ele, kol kola çıktılar. İki takımın futbolcuları her iki takımın tribünlerindeki taraftarları selamladılar. Sizce bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Bence yok da… Kısacası karşılaşmada ufak tefek olumsuzluklar yaşansa da, eften püften sebeplerle adeta düşman kesilen iki ilçe taraftarı, uyurgezer bir futbolla, kazananın olmadığı, en büyük kazancın dostluk olduğu bir maç seyretti. Umarım temeli atılan bu dostluk kalıcı olur. Gelelim pazar günü oynanan maça; dediğim gibi uyurgezer bir maçtı. Her iki takım da futbol oynadı desem yalan olur. Orta sahanın ve defansın hatalarıyla doksan dakika 2-2 berabere bitti. Belki Akyazıspor`un defansının hataları olmasa sahadan mağlup olarak ayrılan sarı kırmızılı ekip olurdu ancak dediğim gibi ortada kazanmak için mücadele eden bir Karasuspor görmedim. Mağlup olmamak için mücadele veren bir As Akyazıspor gördüm. Oysa son maçlarda gördüğüm Karasuspor, benim play-off maçlarında en büyük favorilerimdendi. Gerçi henüz kaybedilen bir şey yok. Pazar günü oynanan üç maçın sonucu berabere olunca geriye kalan 7 maçta iyi olanın bir üst lige çıkma mücadelesinin kora kor bir mücadele olacağı kesin. Üç günde bir maç oynamanın yorgunluğu futbolcularda aşikar gözükmekte. Bunu dikkate alan ASKF hafta arası müsabakalarını bu hafta içinde oynatmayarak futbolcu kardeşlerimize dinlenme fırsatı vermiş oldu. Yine yeniden başarılar diliyorum tüm takımlarımıza. 
Maç oynanırken yaşanan küçük bir sıkıntıyı anlatmadan geçemeyeceğim; Karasuspor 1-0 mağlubiyetten 2-1 öne geçince gayri ihtiyari yedek kulübesi gole sevinir. İşte tam o zaman Akyazı taraftarının kulübeye pet şişeli saldırısı, yetmedi küfürlü sataşmaları elbette üzücü. Hele bir de buna Hasan Özkan`ı katarsak çok üzücü. Çünkü bu barışın mimarı sevgili Hasan Özkan`dır ve çıkan tüm olayları önlemeye çalışan bir futbol sever, adam gibi yöneticidir. Ne diyelim, üç beş kendini bilmezin yaptıklarını asla As Akyazıspor taraftarına mal etmiyorum. Keşke olmasaydı ama oldu. O da pek abartılacak gibi değildi, zaten olmasın istiyoruz. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 540