SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.08.2019

MEVZUATA TAKILDIK


Yaşadığımız bu mevzuat cezasının ucu, neresinden tutarsan tut tamamen maddiyata dayanıyor. Evet, Karasuspor`dan bahsediyorum. Bölgesel Amatör Ligin ikinci yarısına gençlerle devam eden Karasuspor`dan. 
14 Şubat Pazar günü oynayacağımız Karadeniz Ereğlispor maçını hükmen (3-0) kaybettik. Aslında oynamış olsaydık, belki farklı mağlup olacaktık amma en azından, gençlerimizi kazanacaktık. Çünkü onlar 4 haftadır, aslanlar gibi mücadele ediyorlar. Yaş ortalamaları 18 olan o gençler, farklı yenilseler bile medeni cesaretleriyle sahaya çıkıp, ellerinden geleni yapıyorlar. 
Hep başarıya odaklandığımız için, farklı mağlubiyet yaşayan bu gençlerimizi, tribünleri boş bırakarak zaten iyice cezalandırıyoruz. Onları çok üzdüğümüzün farkındayım. Keşke hepimiz farkında olsak. 
Gelelim şimdi Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Kurulu tarafından, ceza kuruluna tedbirli olarak sevkimizin hikayesine; Kulüp idarecimiz Cihat Ekşi, bilmeden ve farkında olmadan hata yapmış olabilir. Ligin ikinci devresi için alınan karar doğrultusunda, lige devam etme adına lisans işlemlerinin erteleme maçından sonra yapılması cezanın gelmesine neden oldu. 7 Şubat Pazar günü oynadığımız Serdivanspor maçını 11-0 gibi farklı kaybetmemize rağmen verilen bu cezanın hangi akla hizmet ettiğini anlamış değilim. Ayrıca bu durumda SASKF Başkanı ile Futbol İl Temsilcisinin böyle bir cezadan bihaber olması ve oynanacak o maç için Cihat Ekşi`yi uyarmayışları da başlı başına bir eksikliktir. 
Kısacası varsa bir hata tek taraflı olmadığı kanısındayım ama her şeye rağmen haftayı futbolsuz geçirmedim. 
Cumartesi günü Karasu Azizyespor, Pazar günü ise Kuzuluk Ersoyspor maçlarını takip ettim. Haftanın en karlı takımı Karasu Güvenspor ile Karasu Aziziyespor oluverdi. Her iki takım da rakiplerini 2-1 gibi skor ile yenerlerken, hedefini Play-Off olarak belirleyen Karasu Yalıspor ise Hendekspor deplasmanından eli boş döndü. Kuzuluk Ersoyspor ise Emirler Sahasından 4 gol yiyerek evine dönüş yaptı. 
Emirler deplasmanına başkan Murat Kuruoğlu, futbol sevdalıları Atilla Bıçakçı ve Salim Marangoz ile birlikte gittik. Tabi bu iki futbol sevdalısı dostumuz, maçın başlama saatine kadar, doğuştan, hem de çok fanatik bir şekilde Bekirpaşaspor taraftarı olduklarını sevgili Kuruoğlu`na belirttiler. Tabi bende gerçeği sonradan öğrenmiş oldum. İşin aslı bu iki futbol sevdalısı dostumuz, sezon başında, biri antrenör diğeri genel kaptan olarak takımın başındaymışlar ve ilk maçta Karasu Kültürspor maçında hezimete uğrayınca istifa etmişler. O gün bugündür de Kuzuluk Ersoyspor`un rakibi kim ise o takımın fanatiği olmuşlar. Konu bu ancak şunu da belirtmemde fayda görüyorum; tüm futbolcular ortak bir karar alarak, ilk maçta yaşanan krizi büyütmeden, kenetlenerek sevgili Ömer Kaya ile yola devam kararı almışlar. 0 puandan 15nci haftaya kadar 17 puan toplayarak ligde guruplarında yedinci sıraya kadar yükselmişler. Bu da demek oluyor ki, ayrılıktan ve ayrışmalardan uzak durarak birlik ve beraberlikten bugünkü başarıyı elde etmişler. Yani bazen öyle oluyor ki, futbolu çok bilmek değil, beraberlik sevgi, saygı ile başarıya devam etmek önemli. Kısacası başkan Kuruoğlu, bu takım küme düşmez. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1083