SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Özleyeceğim anne


Bu hafta da böyle olsun. Vazgeçelim spordan ve futboldan. Her zaman olmaz ya. Zaten olmasın da.

Aralık ayının son günlerinde yani 29 Aralık Cuma akşamı, saatler 21.27’yi gösterdiğinde 92 yıllık ömrünü tamamlayan canım, cananım Anamı, 58 yıllık ömrümün her türlü kahrını hiç yadsımadan tatlı tebessümleriyle, bazen de kızarak geçiştiren annemiz İftihaç Şen’i kaybettik.

Oysa, benim yaşamımda ölüm denilen kalleşliğin acısı içimde bir ardiye misali yerleşmişti.

1979 yılının Nisan ayının 18’inde Babamı trafik kazasında kaybederek yaşamıştım ilk kez bu kalleşliği.

Evet ölüm yine yaptı yapacağını. 2015 yılının 22 Eylül’ünde gösterdi kendini. Hem de bu kez acımasızca ve hem de bir bayram arifesinde. Ciğerimiz yandı o gün. İki tane 23 yaşında olan yavrumuzu aldı bizden ölüm.

Kısacası her insanın hayatında yaşayabileceği acıları tadarak bu günleri gördük ama bu kez öyle olmadı. 92 yıllık ömrünün her anını çile ile yaşayan Annemi kaybetmek, tarifi imkansız bir acı bıraktı içimde.

Elbette sadece bende değil. 5 kardeşim ve geride bıraktığı 9 torunu da aynı duyguları yaşadığından eminim. Olsun be anne. Sen orada çok iyi biliyorum ki rahatsın, huzurlusun.

Bir kere biz yaşayan evlatlarından önce toprağa verdiğin 6 evladın var. Babam var orada. Hatta kendi Annen ve Baban da orada ama en önemlisi, çok değil senden 27 ay önce oraya giden iki tane Aslan parçası var. Torunların Furkan Cevahir ve Burak hemen yanı başında. Yani huzur içindesin. Biz, bize bıraktığın acıları içimizde yaşarken mekanın cennet olsun Annem.

Siz değerli okuyucularımdan çok özür dilerim. Bu hafta böyle yazmak geldi içimden. Yaşadığım Anne acısını bir nebze de olsa sizler ile paylaşmaktı amacım. Dert ortağı olduğunuzu düşünerek. Dünyada Annesini ilk kaybeden ben değilim elbette. Buradan kaybettiğimiz tüm annelerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Yaşayan annelerimize de huzur dolu bir ömür diliyorum.

Az da olsa futbol konuşalım. Bu hafta bilindiği gibi Sakarya amatör futbolunda ikinci devre start alıyor. Süper ve 1nci Amatör Futbol Ligleri yine nefes kesecek. Tüm kulüplerimize başarılar diliyorum. Futbolcu kardeşlerimize sakatlıksız, kazasız, belasız bir ikinci yarı temenni ediyorum. Şen ve esen kalın.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 318