SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 24.05.2019

Sıra sizde


İlçemiz Karasu, bilindiği üzere ilimiz Sakarya’nın en büyük sanayi kuruluşlarını barındırmaya devam ediyor. Başta Gazi Metal ve Kibar Holding olmak üzere birçok önemli kuruluş, Liman nedeniyle Karasu’yu mesken tutmuş durumda.

BMC gibi dünyaca ünlü bir marka da hızla temel atmak için çalışıyor. Çok kısa bir süre önce, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklaması ile ilçemize yaklaşık 5 milyar liralık teşvik ile iki büyük sanayi kuruluşunun da geleceği biliniyor.

Kısacası Karasu altın çağını yaşıyor. Bu kuruluşlar 6 bin dönüm toprağımızı işgal etmekte. Varsın etsinler. Lafımız yok. En azından istihdam sağlıyorlar ancak halen Asosyal durumdalar, Gazi Metal hariç.

Gelelim asıl meselemize. İlçemizin bir gerçeği de Karasuspor. 2017-2018 Futbol Sezonunu büyük ekonomik sıkıntılar içinde bitirdi. Hem de bu sıkıntılara rağmen il birincisi olarak tamamladı.

Korkulu rüya yaşamadan, genç başkan Hasan Özkan yönetiminde sezonu en iyi yerde noktaladı. Zaman zaman sıkıntılar yaşansa da kol kırılır yen içinde kalır misali hiç duyulmadı.

Panik yaşanmadan her şeyin üstesinden gelindi. Demem o ki “bu sene o sene” diyerek, sıcağı sıcağına yola çıkılmalı. Hazır kongre de yapılıyorken yeni oluşan yönetime, bu kuruluşlar tarafından kucak açılmalı.

Başta kaymakamımız Sayın Aziz Mercan ve Belediye Başkanımız Mehmet İspiroğlu önderliğinde, bu sanayi kuruluşlarımızın yönetim kurulu başkanları, olmadı en yetkili isimleri ile görüşülmeli. Yoksa Karasuspor olduğu yerde sayar.

Bu kuruluşlarımız mutlak surette Karasuspor’un yanında ya olmalı, ya da olmalı. Bu görev, Kaymakamımız Mercan ile Başkan İspiroğlu’nun asli görevleridir,

Kulüp Başkanı Hasan Özkan asla ve asla yalnız bırakılmamalı. Yok öyle yağma. Karasu’da para kazanacaksın, ana kadronu başka bölgeden kuracaksın, Karasulu gençlerden faydalanmayacaksın ve Karasuspor’u yok sayacaksın. Bu benim kabullenemeyeceğim bir durum.

Sizler sanayi kuruluşları olarak bir şekilde Karasuspor’un yanında olmak zorundasınız. Bakın Artvin’in Hopa ilçesi, bizim nerdeyse üçte bir nüfusumuz kadar ama bakın bugün üçüncü lige yükseldiler ve arkalarında sanayi kuruluşu da yok.

Açık ve net çağrımdır. Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız en kısa sürede Karasuspor’un yeni yönetimi ile bir araya gelip, yeni sezonda bu söylediklerimi hayata geçirmenin planlarını şimdiden yapmalı.

Bu sanayi kuruluşlarımız, bir şekilde 2018-2019 Futbol Sezonunda Karasuspor’un yanında olmalı. Öyle forma yaptırmak ile olmaz. Adam gibi taşın altına elinizi sokmalısınız. Bu takım üçüncü lige ya çıkaracağız, ya da çıkaracağız. Başka yolu yok sevgili Gazi Metal, Kibar Holding ve BMC.

Bu ulvi yolda, Kaymakamımız ile Belediye Başkanımıza başarılar diliyorum. Hayat her zaman iş, siyaset ve yönetim değildir. Asosyal değil olabildiğiniz kadar sosyal olun. İşte bu fırsat siz idarecilerimizin elinde, Alın Başkan Hasan Özkan ile yönetimini yanınıza ve güldürün yüzleri. Belki fındığın acısını unuturlar da bu sayede. Şen ve esen kalın.

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 272