SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2019

SİRKİ KAPATTIK


Bu sözler bana ait değil. Üç yıldır Karasu-spor`un Kulüp başkanlığını yapan Yılmaz Ekşi`nin sözleri. Evet anlam itibarı ile her yöne çekilebilir bir söz. Ben elimden geldiğince, bu sözü neden söylediğini, bu sözün taşıdığı anlamı size anlatmaya çalışacağım. 
Evet bu sezona başlangıcımız sancılı oldu. Bugünkü halimiz belki de bundandır. İşte `sirki kapattık` sözü de bu yüzden söylenmiştir. Öyle olduğundan da eminim. İsterseniz geriye doğru, yani bundan 4 ay öncesine hep beraber bir yolculuk yapalım. Bölgesel Amatör Ligde (BAL) oynayacak takımlar aylar öncesi kadrosunu kurmuş, hazırlıklarına başlamıştı. Kimi takımlar kamp yaparak, kimi takımlarda bulundukları ilçe yada illerde kendi tesislerinde harala- gürele sezon içinde başarılı olmak için lige hazırlanıyorlardı. Tüm bunlara karşı Karasuspor`da ise bir belirsizlik almış başını gidiyordu. 
Başkan Ekşi, 2014-2015 sezonun bitimi ile istifa ettiğini ve kesinlikle bu sezon için olmayacağını bizlere belirtmişti. Ne hikmetse aradan geçen 7 ay süresince kimse; “biz varız” yada “bizde Karasuluyuz” demedi. Hatta demek istemedi. En azından ben öyle biliyorum. 
Şimdi asıl meselemize gelelim. Lig başladığından bugüne kadar Karasuspor henüz galibiyet ile tanışmamış. Hal böyle olunca da, Başkan Yılmaz Ekşi, bir umut ile devre tamamlansın istedi. Tabi olmayınca olmuyor. Demek ki bir sorun var. Siz buna ister başarısızlık deyiverin, isterseniz `nerede o eski Karasuspor?` diye düşünün. Başkan Ekşi tarafından ise gereği düşünülmüş. “Devre biter bitmez sirki kapattık” deyip elini ayağını çoktan çekivermiş ikinci devre için. Buda demek oluyor ki “hiçbir türlü yokum”. 
Diğer anlamı da “Karasuspor ligden çekiliyor”. Evet asıl korkunç olanı da bu zaten. Bende diyorum ki, her şey bu kadar basit olmamalı. Şöyle bir geçmişe baktığımızda uzak deplasmanlarımıza bile en az 100 taraftar ile gidiyorduk. Hele iç saha maçlarımızı en az 3 yada 4 bin taraftar ile seyrediyorduk. Ne oldu bu Karasuspor sevgimize?
Yani başarısızlık geldi diye yok mu oldu sevgimiz. Hani `alayına suuuu, ölümüne Karasuuuu` olacaktı. Ne oldu sevgili Karasu sevdalıları ve Karasupor ile bütünleşmiş taraftarımız? Ne oldu? 
Kapatmayalım sirkimizi. Gelin hep beraber birlik olalım, el ele hep beraber ikinci devre için şimdiden kollarımızı sıvayalım. Benim kanaatim henüz ölmedik. Karasu`muza yakışanı yapalım. Ligden çekilmek yerine, savaşarak kaybedelim. Tabi eğer kaybedeceksek. Tabi şunu da belirteyim ki, fazla değil 4 iyi takviye ile biz ligde kalırız.  
Sizler bu yazıyı okudukça bana sitem edebilirsiniz. Bu güne kadar yazılarımı taraflı görmüş de olabilirsiniz. Doğrudur ve haklıda olabilirsiniz ama şunu iyi bilmenizi isterim ki, elimden geldiği, dilimin döndüğü kadarıyla Karasuspor`un menfaatleri için hareket ediyorum. 
Bundan sonrada aynı hızı ile devam edecek yazılarım. Amacım ilçemize yakışmayacak olan `ligden çekilme` düşüncemizi kafamızdan silmek. Şimdi diyeceksiniz ki; “Yılmaz Ekşi kendinden başka kimseye vermek istemiyor kulübü“. 
Bende soruyorum sizlere; “hiç kendisi ile görüştünüz mü?” 
Hiç zannetmiyorum. Öyleyse haydi sizleri göreve davet ediyorum. Hep beraber oturup konuşalım. Bir oluşum yapalım ve elimizde kurtuluş reçetesini götürelim. Bakalım Başkan Ekşi ne diyecek? İnanın ağzından çıkacak kelime aynen şu; “Allah razı olsun sizden”. 
Evet bunu söyleyip, üstüne birde “benden ne istiyorsanız kabul ediyorum. Yanınızdayım” diyecek. Ben bundan eminim. Çünkü gerçekten kendisi üç yıldır manen çok yoruldu. Bırakın yorulmayı, sağlığından bile oldu. Önemli olan bizim, elimizde somut bir kurtuluş reçetesi ile kendisine gitmemiz. Asla bizleri boş çevirmeyeceğinden eminim. Haydi Karasupor sevdalıları.
Haaaaa, unutmadan, başkan Ekşi`nin sosyal medya kanalı ile bir sözünü sizlerle paylaşmak isterim; `Bazı insanlar kitap gibidirler. Yok satarlar. Bazıları ise öyle kitapsızdırlar ki, sizi yok yere satarlar” 
Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1152