SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 26.08.2019

Turnuva zamanı


Her zaman söylediğim gibi İlçemiz sporu çok seviyor. Özellikle futbol branşı adeta bir tutku. Maalesef lig bitti. Sadece ikinci amatör maçları devam ediyor ama bir gerçek var ki Aziziyespor U-17 futbol takımı Türkiye Şampiyonasına gidebilme mücadelesinde yoluna devam etmekte. 4 maçta 10 puan alarak hedefine ulaşmak için son 5 maçta alacağı 9 puan kendilerini bu yolda mutlu sona ulaştıracaktır. Ben burada başta Başkan Reşit Yetim, genel kaptan ve takımın gerçek Şaban babası Şaban Altay’a ve en önemlisi Aziziyespor ile özdeşleşmiş Antrenör Ersin Türker kardeşimi İlçemiz futbolu adına yürekten kutluyorum. Kuzey’in tek temsilcisi olarak ve öyle inanıyorum ki bu gençler gelecek günlerde Sakarya futboluna damga vuracaklar. Şimdiden uyarmakta fayda var diye düşünüyorum. Evet dediğim gibi Ülkemizde bu kadar sorun varken hem dış politikada hem de iç politikada bir de bunun üstüne ekonomik olarak alaşağı olmuşken bunların hiç birini umursamadan varsa yoksa futbolla kalkar olmuş bir toplumuz. Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde yaşananlar gündem olurken ekonomi batmış kimin umurunda… Biraz siyasi oldu yazı ama gerçekler bunlar. Neyse gelelim futbola… Çok değil üç yıl önce son bulan ve her Ramazan ayında düzenlenen Kuzey Futbol Turnuvasının bir benzeri bu sene Kültürspor Başkanı Recep Kurt tarafından ‘Bu Kupa Senin’ adı altında yeni bir organizasyonla Ramazan ayında yine yeniden başlayacak. İnşallah kazasız belasız ve en önemlisi sakatsız bir başlangıcı olur ve son bulur. Bu turnuvanın en büyük özelliği ise 32 Evler mevkiinde 2017 yılında Karasu Belediyesi tarafından yapılan spor kompleksinde oynanacak olması. Ulaşımı kolay olacak. Bence en sevindirici tarafı bu. Turnuvaya katılan takımlar adına şimdiden bu organizasyonu gerçekleştiren Recep Kurt kardeşime başarılar diliyorum ve ‘şimdi turnuva zamanı’ diyorum. İnşallah her şey gönüllerince olur.

2017-2018 Spor Toto BAL 11’inci Grubu il birincisi olarak bitiren Karasuspor BAL’da yerini korurken 2018-2019 futbol sezonunda BAL’a iki yeni takımımız yükseldi. Serdivanspor ile Hendekspor. Her iki takımımıza başarılar diliyorum. Sezon bitimi sonrası Karasuspor’umuz olağan üstü kongre kararı aldı. Duyduğumuz kadarıyla henüz bir başka başkan adayı çıkmadı. Mevcut başkan Hasan Özkan’ın tekrar aday. Şimdiden ‘hayırlı olsun’ diyorum. Bu, meşakkatli bir yol. Kolay değil yürümek. Hem paranı harcayacaksın hem zamanını… En önemlisi sorun yumağında dolaşırken bir de sağlığından olacaksın. Dile kolay. Allah yardımcısı olsun Hasan Özkan’ın. Aslında birlik beraberlik içinde bir yönetim oluşsa herkes bu yolda taşın altına elini koysa her şey daha güzel olurdu. Sezon öncesi ve sezonun başlamasına üç ay kala takım kurulurdu. Yeni sezon için hazır bir Karasuspor oluşurdu. Ne diyelim, her şeyin hayırlısı olsun. Şen ve esen kalın.

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 303