SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.08.2019

ÜÇÜNCÜ HASAN DÖNEMİ


Dile kolay, tas tamam 700 sayı, ilçemizin ilk gazetesi bu. 700 sayıyı yıl sayısına böldüğümüzde yaklaşık 14 seneye yakın bir zaman, anladınız siz onu, sizin gazeteniz Karasu Haber Gazetesi`nden bahsediyorum. Zaman zaman hataları, günahları olmuştur ama inanıyorum ki hiçbir zaman doğrudan şaşmadı. Hep dimdik ayakta kalmasını bildi, yalamadan, yılışmadan…  Takdir siz okurlarımızın. Hep doru ile kalalım doğru ile yürüyelim.
Üçüncü Hasan Dönemi
Zordur zor zamanlarda Karasuspor`a başkanlık yapmak. Bu zorluğu en iyi yaşayanlar bilir. Her ne kadar yazsak da bu sütunlarda yaşayan kadar bilemeyiz. Yönetim bazında yaşananlar olsun ya da gittiğimiz deplasman maçlarında… Çok değil daha 2 sezon önce eski başkan Yılmaz Ekşi`nin yaşadıklarını biliyorum. Kolay değil tek başına üç yıl BAL`ı sırtlamak ama yaşandı bitti acı ve tatlı anılarıyla. Şimdi gelelim 2 Haziran Cuma günü kongre sonrasına başta da yazdığım üçüncü Hasan Özkan Dönemi`ne. Yeni sezona yeni bir başlangıçla başladı. Şimdiden tebrik ediyorum H. Özkan kardeşimi, BAL külfeti ağır olan bir lig. Tam tamamına 26 hafta sezon boyunca ortalama haftalık gideri 20 bin lira yapsak 520 bin liralık bir maliyet çıkar ortaya. Bir de ligde kalmak adına kadro yapacak olursak maddi yük biraz daha ağır olur. Amaç çok iddialı bir takım kurmak olursa otomatikman bu rakam iki katına çıkar. Kısacası Sayın Özkan ve yönetimi ateşten bir gömlek giydiler aslında, kendileri de farkındalar bunun. Her ne kadar yakacaksa da bu gömlek yönetimi hepsi hazır yanmaya. Belediye meclis salonunda yapılan kongrede Hasan Özkan ve yönetimdeki isimlere baktığımda hepsi birbirinden pırlanta isimler. Bir o kadar da iş hayatında başarılı olmuş genç iş adamları kardeşlerimiz. İnanıyorum ki hepsinin ortak sevgisi Karasu çünkü kazandıklarını yine Karasu`da harcayacaklar. Hem de ulvi bir gerekçe ile. Şimdi bir hesap yapalım, yönetimde 25 genç pırıl pırıl iş adamı, hepsi Karasu sevdalısı. Bu arkadaşlarımız henüz yolun başında iken kişi başına 15`er bin lira ile yola çıksa 375 bin lira yapar. Bu para yolun sonunu kesin getirir. Demem şu ki, bu rakam ilk etapta kulübü BAL`da tutmaya yeterli bir kadro kurmayı sağlar ancak bu bahsettiğimiz rakamı iki katına çıkarırsak bir üst lig neden olmasın. Bunun yanında ilçe belediyemizin yapacağı maddi katkıları göz önüne alacak olursak yeme de yanında yat. Biz her zaman profesyonel ligi hak ediyoruz. Bu da belediyesiz olmaz. Benzemez bu hak ediş ihale hak edişlerine. Şimdi üçüncü Hasan Dönemi başladı. Her ikisinde de başarılı olan Özkan, bu sefer futbola ve Karasuspor`a olan sevgisiyle sezon sonunda gülen taraf olsun diyorum. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 634