SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.07.2019

Yavan futbol


Dünya Kupasını seyrediyoruz. Futbolu yavan. Bir tek göze batan, ayakta kalmasını bilen, vücut dilini futbol severlere yansıtan, aynı zamanda 4 dünya kupasında forma giyen ve her dönemde gol atan Portekiz`in yıldızı Ciristian Ronalda. Seyrine doyum olmayan, baktığınızda turnuvanın en genci gibi ayakta duran bir futbolcu. Her dört yılda bir yaşadığımız futbol seyir zevkimiz maalesef 2018`de yavan kaldı. Açıkça söylemek gerekirse Mısır, Fas, İran futbolu, kendimize yakın tuttuğumuzdan mıdır nedir göze hoş geliyor. Diğer ülkelere baktığımızda bana göre tekrar yazıyorum, yavan futbol izliyoruz. 
Şimdi gelelim ilimize. Sakaryaspor`un çiçeği burnunda başkanı Sayın Cevat Ekşi `her şey Sakaryaspor için` diyerek kollarını sıvayıp kendisi gibi genç olan Cumhur Genç ile kulübün menfaattarı doğrultusunda herkesi ziyaret ediyor. Bu ziyaretlerde tek amaç var, sezon sonunda şampiyon Sakaryaspor`u ilimize hediye etmek. Uğraşları bitmiyor tabi. Transfer yasağını kaldırmak, vergi borçlarını temizleyebilmek gibi… Allah kolaylık versin. İşleri çok zor. Meşakkatli bir yoldalar. Her şeye rağmen benim kendilerine inancım sonsuz. Başaracaklar ve efsanemizi layık olduğu lige taşıyacaklar.
Karasuspor yeni sezon hazırlıklarına yavaş adımlarla devam ederken temeli sağlam bir kadro yapısıyla lige başlamak istiyor. Başkan Hasan Özkan, gerek transfer konusunda gerek lig öncesi hedefi, önceliği olan takımın ekonomisi konusunda zorluk yaşamamak için, ligde kalmış bir Karasuspor için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başlattığı forma kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Umarım ligde kalabilecek kadroyu kurarken, işin en önemli taraflarından biri olan ekonomik zorlukların altından kalkabilir. Forma kampanyasını da başarıyla tamamlar. Arzumuz elbette bu yönde. Ben bir kez daha buradan değerli iş adamlarımıza, esnaflarımıza seslenmek istiyorum; Karasu hepimizin, Karasuspor da öyle. İlçemizi futbolda ne kadar iyi temsil edebilirsek o kadar fazla gittiğimiz deplasman maçlarında reklamını yapmış oluruz. Kısacası ne kadar para var ise o kadar köfte olsun. Taşın altına hep beraber elimizi koymalıyız. 
Limandere Mahallesinde düzenlenecek olan turnuvayı sevgili Karasuspor eski futbolcusu Tamer Erbaş ile Murat Işık organize ediyor. İnşallah başarılı olurlar. Gerçi başarmamaları için hiçbir neden yok çünkü Limandere Mahallesi futbolu çok seviyor. Beldeyken düzenledikleri Bahar Turnuvası bunun en büyük kanıtıdır. Görüştüğüm Tamer Erbaş kardeşim bu turnuvaya katılımın çok yüksek olduğunu söyledi fakat ``Sayıyı yüksek tutmaktansa kaliteyi artıralım istiyorum. O yüzden takım sayısını 20 yaparak adından söz ettiren bir turnuva olması için çalışıyoruz. Aynı zamanda şampiyon olan takımımıza manevi değeri büyük olan kupa ve para ödülü vereceğiz`` diye konuştu. 
                    Şen ve esen kalın.Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 265