SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Yavan hafta


Futbolsuz bir hafta, eskilerin deyimi ile yavan ekmek yemeye benziyor, anladık. Son bir ay, verdiğimiz 111 şehit ile ülke olarak hepimiz için üzücü ve sıkıntılı olurken bir de buna futbol olarak ilk devrenin bitimi ile gelen boşluk eklenince bu hafta yavan bir hafta oldu. Keşke lige ara vermeden oynasaydık amatör ligleri. Yaşadığımız terör lanetine en azından sahalarda mücadele eden, renklerine sevdalı olduğumuz takımlarımızın galibiyeti ile devede kulak da olsa az bir mutluluk verirdi, minikte olsa teselli kaynağımız olurdu. Biliyoruz ki ilçemiz sporu ve özellikle futbolu çok seviyor. Futbol sevdalısı insanlarımız var ilçemizde. İsimlerini saysam inanın sayfamız yetmez ama ben geçtiğimiz haftalarda bana gönül koyan bir isimden bahsetmek istiyorum; Hasan Özkan… Belki kendine göre haklıdır ama bazen yaşanması gereken sıkıntılar ya da bir başka deyişle gerçekler olması lazım spor dünyasında. Umarım kötü niyetimizin olmadığı başlık ya da eleştirilerimiz takımlara olumlu yansır. Futbol adına ben asla yazdıklarımdan pişman değilim. Karasuspor`un gidişatını ve eksiklerini görmemezlikten gelmezdim. Sevgili Hasan Özkan kardeşimi yeni tanıyan bir insan değilim. Sevgili Kayhan Çubukçu hocamızın Karasuspor`u çalıştırdığı dönemden tanırım. Futbolculuğundan beri. Tam bir futbol sevdalısı. Yeri geldi, Karasuspor adına futbolcu, bazen takım otobüsünün şoförü, bazen malzemecisi, bazen de her şeyi oldu. Son beş yıldır da gerek başkan gerekse yöneticisi. 2016-2017 sezonunda ise çok sevdiği kulübüne bir ağabey oldu ama ne ağabey, tüm sorumluluğu üzerine alarak. Her şeye rağmen benim gözümde bir Karasuspor ve futbol sevdalısı olarak kalacak sevgili kardeşim Hasan Özkan. Başkan Yardımcısı Murat Çelik`in dediği gibi o manşeti sürekli futbolcu kardeşlerimizin maç öncesi görebile-ceği şekilde göz önüne koyun ki Karasuspor`un ilçemizin en büyük sevdası olduğuna kanaat getirsinler ve kendilerini öyle motive etsinler rakiplerine karşı. Unutma Hasan kardeşim seni en iyi tanıyanlardan biriyim. Bu güne kadar yaptıklarını takdir ettiğim gibi bundan sonra da yapacaklarını tahmin ediyorum. Sen benim için tam bir Karasu ve Karasuspor sevdalısın, yolun açık olsun.
Süper amatör ve birinci amatör takımlarımız ilk devreyi bitirdiler. Verilen arada takımlar eksik gördükleri mevkilerine takviyeler yaptı. En hızlı transferi sanırım Karasu Yalıspor yaptı. Ardından onları Karasuspor izledi K. Güvens-por`dan ise haberim yok, bildiğim tek şey golcüsü Yalçın Yalazı Adapazarıspor`a gitti. Birinci amatörde ise Kuzuluk Ersoyspor rutin bir şekilde yoluna devam etmekte. Her hafta kalesinde ortalama 5 gol ile ilerliyor ancak tebrik ediyorum bu kulübümüzü, ülke günde-minden düşmüyor. Hatta bazı TV kanallarında yayınlanan yarışma programlarında yarışma-cıya 30 bin lira kazandıran bir kulüp oldu. Gelelim Aziziyespor`umuza yeşil gurupta ilk devreyi lider bitirdi. Bitirdi bitirmesine de son yaptıkları toplantı sonrası küçülme kararı alarak ikinci devre için yollarına gençlerle devam dediler. Ben diyorum ki vardır bir bildikleri. Bize başarı dilemekten başka söz düşmüyor. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 787