SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 25.08.2019
  • Ana Sayfa
  • »
  • Yem bizden yumurta başkasının

Yem bizden yumurta başkasının


Eskilerimiz nankör insanlar için hep söylerdi; `yemi bizden yiyen tavuklar yumurtayı başkasına yaparlar`` diye. Duyduklarım değil yaşanan gerçekler bugün Sakaryaspor ile Karasuspor için durum aynen şöyle; bizim bizden başka dostumuz yok. Bu resmen belli oldu. Biz derken sanırım anladınız, Tatangaları kastediyorum. Gittiği her deplasmanda yeri göğü inleten bir dünya markasıdır Tatangalar. Şimdi nereden çıktı diyeceksiniz ama haftalardır gündemi meşgul eden çiçeği burnunda milletvekili Kenan Sofuoğlu`nun sponsorluk meselesi oldu olacak, garanti gibi cümleler henüz bir sonuç vermedi. Olsaydı transfer açılacaktı ancak gel gelelim ne transfer açıldı ne de açılacağı var bu gidişle. Durum şimdilik böyle gözükmekte. Kısacası Cevat Ekşi ve yönetimi, bu zor durumda kalan isimler. Allah yardımcıları olsun. 
Aynı durum Karasuspor için de geçerli. Hasan Özkan ve ekibi yani bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar isim sarı kırmızılı ekibimizi ligde tutmak için mücadele ediyorlar. Halbuki yazının başında belirttiğim gibi yemi ilimiz ve ilçemizde dünya markası fabrikalar var. İsim vermeme gerek yok. Herkesçe biliniyor bu fabrikalar. Üretimi il ve ilçemiz topraklarında yapıyorlar ama mesele sponsorluk ya da parasal yardıma gelince burun kıvırıyorlar. O yüzden yem bizden oluyor yumurta başkalarının oluyor. Aynı durum ülke bazında hizmet veren büyük marketler için de geçerli. Ha babam de babam Sakaryalı`ya ve Karasulu`ya sat malını, git vergini genel merkezde öde. Ben asla kabullenemi-yorum bu durumu. Neden diye soracak olursanız gayet açık; il bazında tüm alışveriş yapan vatandaşlarımızdan milyon-larca ciro yap ama mesele spor kulüpleri olunca bütçeden bir kuruş dahi verme. Herkes çok iyi biliyor ki televizyonlara verdiğiniz reklamlara dolar bazında ödeme yapıyorsunuz. Çok değil sadece 24 saatlik reklam paranızı gerek Sakaryaspor gerekse ilçe spor kulüplerine destek olarak verin. Bakın neler oluyor Sakarya`mızda? Farkında değilseniz ben söyleyeyim, bir kere Sakaryaspor play-off oynamadan bir üst lige yükselir. Sonra Hendekspor, verdiğiniz o maddi güçle üçüncü lige adını yazdırır. Dahası mı Karasuspor ve Serdivanspor bu kümede güle oynaya kalır. Siz gene de bildiğinizi okursanız benim çağrım olur Sakaryalı futbol severlere… Bu büyük marketlerden alış veriş yapmayın bir hafta bakın neler oluyor? Dediğim gibi yumurtayı her tavuk beslendiği folluğa yapar. Benden söylemesi. Uygulamak da her Sakaryalının ulvi görevi olmalı diye düşünüyorum. En azından biliriz ki yem bizden olunca yumurta da sepetimizde olur. 
Sakaryaspor 27 Ocak Pazar günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında oynadığı lig maçında 1-1 berabere kalarak lider dönme avantajını kaçırdı. 0-1 öne geçmemize rağmen kaçan goller, verilmeyen bir penaltı ve ev sahibi ekibin lehine verilen bir penaltı… Bana göre penaltı maçın hakemi Mustafa İlker Coşkun`un Sarıyer kulübüne ikramıdır. 
Kimse unutmasın ki bu şehir sahipsiz değil. Dünya markası bir taraftarı var. Adı da Tatangalar. Yeri ve zamanı geldiğinde gasp edilen puanlara da sahip çıkarlar. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 156