SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 27.05.2019

Zeka ile zekat


Bu cümleyi (Sizin zekanız kadar bizim zekat vermişliğimiz var) ilk Sakarya Kuzey Gazetesi İmtiyaz Sahibi Münir Ali Kara`dan duymuştum ve çok yerinde bir cümle olarak hoşuma gitmişti. Ucu açık bir cümle. Hangi konuda kullanırsa oraya uygun bir cümle. Teşekkürler Kara. Böyle bir cümleyi bana kazandırdığın için. Şimdi yazacağım tamamen futbol konulu. Yıllardır iyi kötü dilimizin döndüğü ve anladığımız kadar yazarız biz futbolu. Tek amacımız var, hep daha iyisi daha güzeli olsun. Bunun aksini düşünmedim hiç. Asla kimseye ayrı bir tutum içinde ve imtiyazlı olmadım. Bundan sonra da elbette olmayacağım ancak ilçemizde futbola gönül vermiş, sevdası Karasuspor ve Karasu olan herkese ayrı bir sempatim olmuştur. Bundan sonra da bu sempatim devam edecektir. Fazla söze gerek yok. Geçtiğimiz hafta gazetemizde atılan bir başlık sanırım üzmüş yönetimi,  teknik heyet ile futbolcu kardeşlerimizi. Olabilir ancak şu gerçek çok iyi bilinmeli ki yazılan, yapılan eleştiriler kesinlikle kişi ve kurumları lekelemek için değil tam aksine kendilerini ilerleyen haftalara daha iyi motive etmelerini hatta çok daha hırs yaparak hazırlanmalarını sağlamak amacını taşıyor. Kimse ne benim ne Karasu Haber Gazetesi’nin sahibi ya da çalışanlarının kasıtlı bir davranış içinde olduğunu düşünmesin. Hepimizin yegane amacı ilçemizin menfaatleri doğrultusunda siz okurlarımızı en iyi şekilde bilgilendirmektir. Umarım anlatabilmişimdir, anlaşılamayan anlaşılmazlığı.
10 Aralık Cumartesi günü beyaz gurupta mücadele eden Karasu Yalıspor ile Adapazarıspor ilçemizin stadında lig mücadelesi verdiler. Konuk ekip Mustafa`nın 15`inci dakikada attığı frikik golü ile sahadan 0-1 galip ayrıldı. Her zaman kullandığımız pelesenk bir cümle !iyi oynayan kazandı.’ Tebrikler Adapazarıspor fakat her iki takım arasında gözle görülür dağlar kadar fark var. Gerek malzeme açısından gerek ise tesisleşme açısından. Bir de buna merkez belediyenin ekonomik katkısını ilave edince hani derler ya `yeme de yanında yat’ işte tam böyle bir fark var arasında iki kulübün, ne yapsın başkan Abdullah Kapar ve yönetimi. Mahalle esnafının katkıları ve yönetimin bireysel ekonomik katkıları ile ligde tutunmaya çalışıyorlar. Takdir etmemek elde değil. Bir güzel tebrikler diyorum Kapar ve yönetimine ve bir gün sonraki yani 11 Aralık Pazar günü Birinci amatör yeşil gurupta mücadele eden Aziziyespor, namı değer Tıntınlar lig ikincisi Geyvespor ile deyim yerinde ise tam bir var olma mücadelesi yaptılar. Kazanan, ev sahibi Tıntınlar oldu. Böylece en yakın rakibi olan Geyvespor`a 4 puan fark atarak namağlup unvanını korudu. Ligin son iki haftasına rahat girmiş oldu. Benim Azizyespor için görüp de  yazmak istediğim konu şu, başta eski başkan Reşit Yetim, Şaban Altay, İlker Işık, Okan Demirkol ve isimlerini bilmediğim diğer yönetimdeki arkadaşları bir spor adamı olarak tebrik ediyorum. Tam bir kolej takımı havası yaratmışlar kulüplerine. Bu sadece yönetim bazında değil futbolcu kardeşlerim de dahil bu güzel oluşuma. Herkes birbirine saygı ve sevgi içinde. Maç günü hep birlikte buna yönetim de dahil sabah kahvaltısı yaptılar. Ardından  gü-nün önem ve ehemmiyetini belirten tek düşün-celeri olan maç konuşması. Ardından maç saatini bekleyip hedefledikleri başarıya odak-lanıyorlar. Uzun sözün kısası bu havayı sezdim, tebrik ediyorum Tıntınlar’ı. Hep böyle olun. Biliyorum ki sezon sonu mutlu sona ula-şacaksınız. Yazımın başında verdiğim örneği ise kısaca açıklamam gerekirse şöyle; benim kimsenin futbol anlayışını teraziye koymak haddimde değil. Futbol zekasını ölç-mek de öyle. Tek amacımız Karasu olarak spor ile futbolda başarılı olmaktır. Şen ve esen kalın.
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 654