SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 21.09.2019

Zengin ve Yoksul


Çok tuttum bu sözü… Hiç aklıma gelmezdi bu söz ama nedense tuttum. Kim söyledi, neden söyledi, niçin bu cümle kurdunun cevabını bende kala-cak. Asla alamazsınız bu sözün kime ait olduğunu ama adam haklıydı. Olsun, bu sözlerde söylenecek. Haklı ya da haksız. İlk defa bazı yapılan güzellikler de takdir edilecek. Fikrimi sorarsanız iyide oldu. Sanırım neden bahsettiğimi anlamışınızdır. Anlamayan dostlara ya da gelemeyen futbol severlere zengin ve yoksul hikayesi gibi anlatayım. 16 Ağustos Perşembe günü K. Yalıspor ilçemizde ilk defa bana göre muhteşem bir sezon açılışı yaptı. Yeni başkan yeni yönetimiyle, üstelik tam kadro katıldı. Tebrikten öte takdire layık ama başta da dediğim gibi zendin ve fakir hikayesi gibi sezon açılışı oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler. Hatırlatmakta fayda var, sami-miyetimle söylüyorum yaşa-mım boyunca ilk defa böyle bir sezon açılışına şahit oldum. Bazı yöneticilerimiz stada aileleri ile geldi. Bu bir başka güzellikti. Unutmadan; belki de Sakarya`da,  amatör takım-larımızda tek bayan yönetici-nin bizde olması çok çok ayrı bir farklılık. Melike Özmen futbolu sever ya da sevmez. O tarafı beni çok da ilgilendirmez ama böyle bir oluşumun içinde olması hele yeni Türkiye modelinde apayrı bir renk. İlçemize renk katan sevgili Melike Özmen ve Başkan Mehmet Akbaş`a özel teşekkü-rüm olsun. Kolay değil, 32 yıl-dır bu futbol camiasındayım ve bravo Melike kardeşim, genç-lerimize verdiğiniz değer için. Hep var olun, sağlıkla kalın. 
Gelelim Karasuspor`a… Bu sezon Hasan Özkan önderliğinde 2018-2019 sezonuna vira bismillah dedi, yola koyuldu. Açıkça söylemek gerekirse mütevazi bir kadroyla yol alacak. Çıkılan bu yolda dile kolay 26 hafta var. Yıl 52 hafta, tam yarısı eder. Sadece maç günleri. Geride sezon başlangıçları, devre arası, eder size ortalama 34 hafta. Önemli değil, insan sağ oldukça günler gelir geçer ama ya Karasuspor`u haftalık maliyete vurduğunda,  tamı tamamına 19 bin lira… 646 bin lira yapar. Bu rakam sadece BAL`da oynamak için. Ya geriye ne kalıyor, biliyor musunuz? İşte bu da ayrı bir maddi külfet. Ligde kalmak için mücadele eden rakiplerin il içinde güçlü ise sen de güçlü olmak zorundasın. O da ayrı bir maliyet. Kısacası Hasan Özkan kardeşimizin başta maddi ve manevi olarak her türlü yanında olmak lazım. Karasu ve Karasuspor bizim. Kadro ya da antrenör seçimi yanlış olabilir ama onlar değil, Karasu bizim. Sahip çıkalım. Gerek Yalıspor olarak gerekse K.Güvenspor olarak. Çünkü Sakarya`da Karasu yok. Bu kulüp hepimizin. Adeta namus. Ayakta kalmak zorundayız. Ben bunu bilir bunu söylerim. Gerisi lafı güzaf. Haydi var mışınız hep beraber Karasu ve Karasupor için. Biliyorum varsınız ama çıkmıyorsunuz ortaya. Öyle basit değil her şey. Haydi gün ışığına çıkın da gülsün sarı kırmızılı renkler. Unutmadan söylemekte fayda var, Zengin ve Yoksul sözü hikayesini haftaya  sizlerle paylaşacağım. Şen ve esen kalın.  
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 278