• Ana Sayfa
  • »
  • Adaylardan saklanan delege listesi!

Adaylardan saklanan delege listesi!


   Bir süre önce 16 Kasım`da yapılacak  Ak Parti Karasu İlçe Kongresi`ne gidilirken siyaset kulislerine yansıyan bilgileri aktarmıştım.
   O tarihten bu güne, delege seçimlerinin yapılmasının yanı sıra, Jeofizik Mühendisi İsmail Öztürk`ün ilçe başkanlığına aday olduğunu ilan etmesi dışında dikkate değer bir gelişme yok. Böylece resmi aday sayısı şimdiki Başkan İshak Sarı ile birlikte dörde yükseldi; o kadar!
   Delege seçimleri yapıldı, ancak listesi sır gibi saklanıyor. Öyle ki, başkan adayları bile bu listelere Fransız! Seçim yarışına girmeye karar vermiş adaylardan delege isimlerini saklamanın gerekçesi şu: “Listelere itiraz var. Sonuçlansın açıklarız!” 
   Ak Parti Genel Merkezi buyruğunu vermiş: “Kongreler tek adayla yapıla!..” Yarışa niyet etmiş adaylara bu kararı hatırlatıp soruyoruz: “O zaman delege seçimine ne gerek var. Yukarıdan atama yapılsın, olsun bitsin!”
   Tek tek aldığımız yanıtlar birbirinin kopyası ve siyasete şenlik: “Genel Merkez`in kararına saygılıyız. Ben seçilirsem parti içi birlik pekişir ve herkes kazanır!” 
   Aslında bu yanıt tam olarak Ak Parti mantalitesini yansıtıyor. Çünkü tabandan en tepeye kadar hiç kimse girilen herhangi bir seçimde kaybetmeyi aklının ucundan bile geçirmiyor. 12 yıllık geçmiş düşünülürse bu kibirde haklılık payı var.
   Biz gelelim kongrenin bam teline.
   Partili partisiz herkes artık biliyor ki, kongre yarışı iki başkan arasında geçecek. Kim mi bu başkanlar? İlçe Başkanı Av. İshak Sarı ile Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu!
   İkili arasındaki çekişme artık bir sır değil ve kökü 30 Mart 2014 seçimleri öncesinde gerginliklerine dayanmakta.
   İshak Sarı, Mehmet İspiroğlu`nun MHP`den Ak Parti`ye transferine hiçbir zaman sıcak bakmadı. Bunu da açık açık deklare etmekten çekinmedi. İspiroğlu`nun peşrev günlerindeki nazlanma rollerine “Gelmezsen gelme!” şeklindeki çıkışı unutulmuş değil.
   Bu soğukluk transfer sırasında, ardından adaylığın kesinleştiği günlerinde ve seçim propagandaları sürecinde hiçbir zaman giderilemedi.
   Gelinen noktada Mehmet İspiroğlu açısından İlçe Başkanlığı koltuğuna İshak Sarı dışında kim oturursa sorun yok! İspiroğlu`nun başkanlık için adı geçenleri tek tek ziyaret ederek “Gönlümün başkanısın” demesinin bir başka açıklaması olamaz. 
   Son bir kulis bilgisi vereyim: Şaban Dişli Sarı dışında isim arıyor. Hasan Ali Çelik “Pekâlâ işler yürüyor” havasında.
Bakamayan bakanlar!
   Ermenek`teki maden faciasının dumanı tüterken Isparta Yalvaç`ta elma toplamaya giden köylülerin paketlenir gibi  bindirildiği araç devrildi ve 18 vatandaşımız yaşamını yitirdi.
   2009 ve 2012`de Mısır`daki iki tren kazasında 55 kişi hayatını kaybedince Ulaştırma Bakanları Muhammet Mansur ve Raşid el Mateeni hemen istifa ettiler.
   Çalışma bakanımızın görev süresi içinde iş kazalarından ölenlerin sayısı şok iki faciayla 8.968`i buldu.
   Günlerdir üç bakanımızın maden kapısında yan yana dikilerek kabahat işlemiş çocuk pozlarında yaptıkları açıklamalarını izliyoruz. 
   Konuşan bakan zorunluluktan başını kaldırıyor. 
   Diğer iki bakanın başları öne eğik. 
   Manzarayı umumiye tam bir pişkinlik!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1187