AKP’de FETÖ’cü var mı?


   Hadi biraz fikir jimnastiği yapalım.
   FETÖ her kuruma sızmış, bir tek siyasete sızamamış. En başta da AKP`ye!
   İnanalım mı? 
   Veya inanan var mı?
   Bertrand Russel kuşkuculuğu sorguladığı denemesinde “Akıllılar kuşku içindeyken aptallar küstahça kendinden emindir” der.
   FETÖ`nün siyasete sızıp sızmadığı konusunda ise Russel`ın fena halde yanıldığını söyleyebiliriz.
   Bu konuda akıllılar eminken, aptallar kuşkulu kalmayı tercih ediyorlar!
   AKP içinde ByLock kullanan 40-60 arası milletvekili olduğu iddia ediliyor. Bazı AKP`li dostlarımız buna adları gibi eminler.
   Hadi somut bir örnek vereyim:
   Yargı mensuplarının neredeyse dörtte biri FETÖ/PDY`li oldukları gerekçesiyle meslekten atılmış. (Askeri yargı hariç 3.716 kişi)
   Bunlardan 2 bin 400`ü tutuklu.
   Referandum sonrası Yargıtay`a üye seçimi sırasında Cemaat`le Adalet Bakanlığı arasında pazarlık yapıldığı bilgisi ortaya saçılmış durumda.
   Masanın bir tarafında FETÖ, diğer tarafında dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Müsteşar Ahmet Kahraman…
   Sonuçta Cemaat, istediğinin birkaç eksiği ile Yargıtay`daki üyeliklerin büyük bir çoğunluğunu almış.
   2014 yerel seçimlerinde Hatay`dan AKP belediye başkan adayı olan Ergin CHP`li adaya karşı kaybetti.    Yani, Ergin şu anda milletvekili değil. Müsteşar Ahmet Kahraman da öyle.
   Peki Ergin ve Kahraman hakkında bir soruşturma açıldığını duyan var mı?
   AKP`de FETÖ ile ilişkili vekillere neden dokunulmadığının izahı çok basit: Muhtemelen 2017 Nisan ayında Başkanlık Sistemi`ni getirecek Anayasa değişikliği oylaması var. 60 vekile şu anda dokunmaya kalktığınızda Başkanlık referandumu hayaldir!
   Dolayısıyla `dere geçerken at değiştirilmez!` (Bu deyim son Yüksek Askeri Şura sonrasında da kullanılmıştı; neden acaba!)
   Anayasa değişikliği Meclis`ten geçtiği gün itibarıyla Türkiye`de olabilecekleri az çok tahmin edebiliyoruz.
   Önce gazete kılıklı yandaş mevkutelerde, ardından yandaş ekranlarda AKP`deki FETÖ`cü vekillerin şecerelerini okumaya ve izlemeye başlayabiliriz.
   Arkasından `15 Temmuz`da yapayalnız kaldım` serzenişinde bulunan Reis`in meydanlarda bu olayı referandumda oy getirecek şekilde nasıl ustaca kullandığını da izleyebiliriz.
   İktidarın ve muhalefetin hedefinde bulunan FETÖ’nün siyasetteki son kalelerinin düşürülmesi için bundan büyük bir fırsat olmaz.
   Zaten terör suçlarında milletvekili dokunulmazlıkları kalktığına göre, artık gerisini AKP’li ByLock’çular düşünsün! Yandı gülüm keten helva durumu yani!
   Sonrası ara seçimdir.
   `OHAL sürecinde seçim mi olurmuş` demeyin. Futbol maçlarında verilen `su molası` gibi Reis düdüğü çalar, kronometresini durdurur gibi yapıp `OHAL`e seçim molası` verir olur biter! 
   Tam bu yazıyı yazarken grup toplantısını tamamlayıp gazetecilere açıklama yapan MHP Lideri Bahçeli `OHAL`de referandum neden olmasın. Gider sandığa oyunuzu kullanırsınız, bu kadar` diyordu.   Demek oluyor ki, yedek bastonluk felsefesine göre düdüğe ve molaya da gerek yok! Tıpış tıpış gidip oyumuzu atacağız; hepsi budur yani!
   Senaryoyu beğenmediniz mi?
   Fikir jimnastiği dedik ya!

 
 
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1291