SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019

Aman dikkat!


Karasu, kanlı terör örgütü PKK’nın eylemlerini düzenlediği bir mitingle lanetledi. Bu güne kadar böylesine kalabalık bir kenetlenmeye şahit olmamıştık. Demek ki insanlarımızın öfkesi doruğa çıkmış durumda.  Yürüyüşün anlamlı sloganlarla desteklenmesi ve taşkınlığa meydan verilmeden sonlandırılması takdiri hak ediyor. 
Ancak sosyal medyada farklı bir durum var. Bir vatandaş 7 Haziran seçimlerinde HDP`ye oy verdiğini ilan eden tanınmış kişilerin fotoğraflarını yayınlamış. Aralarında Nazlı Ilıcak, Şafak Payev, Nevşin Mengü, Can Dündar, Ahmet Hakan, Fazıl Say Ayşe Arman, Nejat İşler, Altan Erkekli gibi isimler var.
Paylaşıma bir de açıklama eklenmiş  
Aynen şöyle: “Bu hainler de en az dağdakiler kadar teröristtir. Hazır polise ve askere vur yetkisi verilmişken, görüldükleri yerde vurulmalılar. Bu piçlerden Karasu`da da 728 tane var.”
Gerçekten dehşet verici ifadeler.
Bu satırları kaleme alan zatın piç tabir ettiği 728 kişi, muhtemelen son seçimlerde Karasu`da HDP`ye oy veren seçmenler olmalı.
En üzücü yanı şu; bu görüşler sosyal medyada Karasulu bir esnaf tarafından da paylaşılmış. Siyasal kimliği olan bu esnafa sormak gerek; sözü edilen 728 HDP seçmeninden biri bu paylaşımı ciddiye alan ve durumdan vazife çıkaran birinin saldırısına uğrarsa paylaşımının altından kalkabilecek midir?
Karasu`da binlerle ifade edilen bir doğulu nüfus var. Kürt kökenli bilinirler, ama tam tersine çoğu öz be öz Türk kökenlidir. Kürt veya Türk kökenli olsun, doğulu vatandaşlarla yıllardır etle tırnak gibi kenetlenmiş durumdayız. Hiçbir zararlarını görmüş değiliz. Teröre lanetse onlar da elde Türk bayrağı ön safta yerlerini alıyorlar. Nitekim Salı günü aramızdaydılar. O halde bu insanları eli kanlı bir terör örgütünün yandaşı gibi göstermenin insafla bağdaşır bir yanı var mı?
Ne demektir  Karasu`da görüldükleri yerde vurulması gereken 728 kişi var ifadesi...
Yürüyüşteki sloganlardan biri neydi biliyor musunuz?
“Türk-Kürt kardeştir, PKK kalleştir!”
Paylaşımcılar bu sloganı ilk kez duymuş olamazlar her halde!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1271