• Ana Sayfa
  • »
  • Anket-temayül, hepsi tahayyül!

Anket-temayül, hepsi tahayyül!  AKP Genel Merkezi`nde istifli dosyalar, bir reklam filminde Ali Ağaoğlu`nun “Bu değil, bu da değil” diyerek masa üstünden sıyırdığı projeler gibi sürüklenerek doğruca çöpe!
 İlçe Başkanı istemiyor… Yönetim Kurulu`nun çoğunluğu karşı çıkıyor… Parti kurucuları soğuk bakıyor… Tüm bu görüşler Genel Merkez`e rapor ediliyor…
   Belediyenin ekonomisi çökmüş… Taşınır-taşınmaz mal varlıkları, banka hesapları ha-cizli… Esnaf gözünde güven sıfır… Belediye bir çuval çimentoyu bile veresiye alamıyor…
   Kadrolar, temizlik şirketi üzerinden şişirilmiş… Muhasebe Müdürü her ayın 15`inde kalp spazmı geçiriyor. Maaşlar, işadamlarından çek karşılığı alınan borç paralarla ödenmeye çalışılıyor… 
   Son beş yılda gerçekleşen bütçede harcama tutarları 120 milyon (trilyon) liranın üzerinde. Bu paranın hizmet ve yatırım karşılığını gösterebilene aşk olsun! Tam aksine, belediye kaynakları ihale görüntüsü altında dalkavuk çemberine peşkeş çekiliyor.
   Vitrine çıkarılan Kentpark`ın müteahhidine borç duruyor. Burada bulunan yeraltı çarşısının kamulaştırılması için gereken bir milyon lira, hemen bitişiğindeki bankadan faizle alınmış.
   800 bin liraya kurulan su arıtma tesisi ile ilgili “çakma” dedikodusu ayyuka çıkmış. Hafif bir yağışta musluklardan çamur akıyor…
   Sahil beş yıldır adeta mezbelelik. Özsu tesisi yerle bir edilip, havuzu toprak doldurularak defnedilmiş! Bahçesi şimdi dıgıdık harası, koyun otlağı!
   Kıyı kanununa aykırı yapılarla ilgili yıkım kararlarının uygulanmasında eş, dost ahbaplar kollanmış. Garibanların evleri ise yerle bir!
   İmar usulsüzlükleri, İçişleri Bakanı`nın engeline rağmen Danıştay kararlarıyla mahkemelere taşınmış; dava dosyaları istif istif!..
   Açılan yeni kadrolar yıllardır sıra bekleyen Karasulu gençlerin yerine ilçe dışından eş dost çocuklarına tahsis edilmiş.
    Bütün bu gerçekler, AKP Genel Merkezi`nin Karasu`da yüz yüze yapılan görüşmelerle hazırlanmış raporlarda açıkça belirtildiği halde…
   Sonuç: 2009`da MHP`den seçilip 2013 Mayıs`ında AKP`ye transfer olan başkan, 30 Mart seçimleri için yeniden aday gösteriliyor!
   Karasu`da hiç kimse (buna AKP yönetiminin çoğunluğu dahil) adayın, anketler ve kamuoyu araştırmaları kıstas alınarak belirlendiğine inanmıyor. 
   Numan Kurtulmuş`u kurtarmak için Akyazı`da Yaşar Yazıcı… “Değişimciyiz” diyebilmek için Sapanca Başkanı ve ensesine vursan çıt çıkarmayacağı bilinen Söğütlü Başkanı feda ediliyor.
   Sürecin bu kadar uzun tutulmasının nedeni, ilan edilecek adaylara parti içinden gelecek ve istifayla sonuçlanacak tepkileri azaltmak; kısacası gazı yavaş yavaş almak! Anketmiş, yoklamaymış hepsi palavra…
   Milletvekilleri bu işin neresinde? 
   Tanrı, gözleri doğuştan görmeyene sormuş:
“-Senin gözlerini mi açayım, herkesi mi kör edeyim?”
Kör yanıt vermiş:
“-Ben görmek nedir bilmem. Gören gözleri körelt, eşitlenelim!”
   Sağ olsunlar; üç dönemlerini doldurup evlerine dönecek milletvekilleri kalemi kırmışlar: “Bizim işimiz bitiyor, Karasu da bitsin!” 
   30 Mart`ta Karasu seçmeninin iki seçeneği var: Ya “Bu kepazelik bize yakışıyor” diyerek AKP adayına oy verecek; ya da “Belediyecilik senin işin değil” deyip 30 Mart`ta ‘Eskisi gibi aramıza dön’ diyecek.
   
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1434