• Ana Sayfa
  • »
  • Bu krizin taşları 2011 kongresinde döşendi

Bu krizin taşları 2011 kongresinde döşendi   Kriz kendisini göstere göstere geldi. Bunu tahmin etmek için müneccim olmaya filan gerek yoktu.
   İsterseniz Kasım 2011`deki Ak Parti ilçe kongresine bir uzanalım. Orada ne olduğunu, en azından gerçek Ak Partililer hatırlıyordur. Başkanlık seçimine girmesi hiçbir demokratik usulle açıklanamayacak gerekçelerle engellenen Orhan Kurtuluş olayından söz ediyorum. O anın öncesi ve sonrasında yapılan konuşmaların tümü arşivimizde yer alıyor; ses kayıtları da duruyor.
   Hatırlayın; seçimlere geçildiğinde salonun yarısı boşalmıştı. 426 delegeden sadece 141`inin oy kullanmasıyla tamamlanabilmişti kongre… 141`in bazılarının yerine imza atıldığı şüphesi bende hala saklıdır! Kongrenin bu şekilde yapılıp bitirilmesinin taşlarını geçmiş yönetimin döşemiş olup olmadığını bilemem. Sadece şu kadarını söyleyeyim; o kongrenin tarihi Karasu Ak Parti`de geriye doğru gidişin başlangıcıdır.
   Yine arşivi taradım. Haziran 2012`de İlçe Başkanı İshak Sarı ile yaptığım söyleşinin önsözüne şunları yazmışım: “Hem Ak Parti hem Karasu, yeni ve inatçı bir politikacıyla karşı karşıya. Bunu görmek istemeyenler çok yanılacak. Bizden hatırlatması!”
   Tam bu noktada sormak isterim: 2011 kongresinde demokratik usullerin paspas gibi çiğnenmesine direnemeyenlerin, bu gün Belediye Meclisi listesine itiraz etme hakları var mı? 
   Salı günü İl Başkanlığı`na gidip listenin değişmesini isteyenler, muhatap bulamayınca Karasu`ya döndüler ve parti binasına çıkarma yaptılar. Öğrendik ki, İl Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri gün boyu telefonlara çıkmamış. Sizinle niye muhatap olsunlar ki? 2011 kongresinde pes etmişsiniz, pes! 
   Son bir not: Beğenmedikleri listenin sorumlusu olarak gördükleri İlçe Başkanı`nı partide bulamayanlar, hınçlarını orada sadece görev için bulunan üç gazetenin foto muhabirlerinden çıkarmaya kalktılar. Genç bir kızın kolunu bükerek elinden makinesini almaya çalışmak, bir başkasının makinesindeki fotoğrafları tehditle sildirmek çok yakıştı sizlere. `Alo Fatih` modasını çabucak benimsemişsiniz. Kutluyoruz efendim!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1107