CHP için birkaç söz


   CHP Adayı İnş. Müh. Ahmet Özkan, ortaokuldan sınıf arkadaşımdır. Adaylığı çoğu kişi için sürpriz oldu. Benim için de öyle...İsabetli bir karar verdiğinden kuşkum yok. Duyduğumda “İnşallah aday olduğuna pişman etmezler” tepkisi vermiştim. Şimdi buradan aynı endişemi tekrarlıyorum. 
   Ahmet Özkan’ın sakin ve dürüst kişiliği, mesleğinden gelen avantajları dikkate alındığında, belediye başkanlığı koltuğunu dolduracak bir isim olduğunu herkes söylüyor. Bizim toplum siyasette lideri hiza alıyor. Bu anlamda parti içerisinde belediye başkan adayının her zaman önde olmasını istiyor. Partinin yerine onun verdiği sözlere itibar ediyor. CHP Yönetimi bu gerçeği dikkate almalı ve Ahmet Özkan’ın önüne geçmemeli.
   Diğer taraftan, her parti için olduğu gibi CHP de Belediye Meclisi aday sıralamasında büyük sancı yaşayabilir. Mahalle ve köylerden siyasal geçmişine bakmadan partiye oy getirecek isimler listeye alınmak istenecektir. Toplantılarda bu yönde öneriler geldiği görülüyor. 25 kişilik aday listesi bir ölçüde seçici kurulu rahatlatır gibi görünse de sıraya isim yazmaya geldiğinde bu işin ne kadar zor olacağı görülecektir.
   Şu anda seçime ortak gibi görünen AKP, CHP ve MHP var. SP’nden henüz ses yok! Üç  partiye giden yolun kavşağında “Kim seçilme garantisi verirse ona giderim” diye bekleşenler olduğu sır değil. 
   Karasu’da yerel siyaseti parti ilkeleri tabanına oturtmak daha kaç yıl alacak dersiniz!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1580