• Ana Sayfa
  • »
  • CHP İl Başkanı Curoğlu görevden neden alındı?

CHP İl Başkanı Curoğlu görevden neden alındı?


   CHP İl Başkanı Oğuz Can Curoğlu Genel Merkez tarafından görevden alındı. Pazartesi günü akşamı CHP Karasu Örgütü`nde gündemi görevden alınma olan bir toplantı düzenlendi. İlk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Nurhan Aydın konuşmasına “İl Başkanı`nın neden görevden alındığını bilmiyoruz” diye başladı. Benzer konuşmaları bazı ilçe yöneticileri de yaptı.
   İlçe yönetiminin bilmediğini üyeler nasıl bilecekti! Ve doğal olarak üyelerİl Başkanı`na yönelik haksızlığa karşı tepkilerini dile getirdiler. Öfke giderek arttı ve eleştirilerin dozu yükseldi. Bu arada eleştirilerden kayyum görevlisi olarak atanan partinin İlçe Eski Başkanı Müjdat İskenderoğlu da nasibini aldı. Bu görevi neden kabul etmişti. Demek ki birilerinin yandaşıydı.
   Sonra şöyle bir gelişme oldu. Kocaali İlçe Eski Başkanı Cengiz Altıntaş`ın başkanlığını yaptığı Kayyum Heyeti`nin, 20 Ocak Salı günü İl Merkezi`nde tüm ilçe başkan ve yöneticilerini toplantıya çağırdığı bilgisi verildi üyelere. Bu toplantı Oğuz Can Curoğlu`nun neden görevden alındığını bilmeyen İlçe Başkanı ve Yönetimi için büyük bir fırsattı. Orada gereken sorular sorulur ve bunların yanıtı alınarak tabana iletilirdi.
   İlçe Başkanı Aydın`a bu toplantıya katılamayacağını, yönetimden dileyen olursa gidebileceğini söyledi. Aydın gerekçesini de açıkladı: “Günler öncesinden Meclis`te yapılacak olan 20 Ocak Grup Toplantısı`nda bulunmak için randevu aldık. Programımızı bozamayız!”
   Doğal olarak üyeler şöyle düşündü. “İlçe Başkanı Ankara’ya görevden almanın nedenini öğrenmeye gidiyor. Dönüşte bizi aydınlatır.”
   Eğri oturup doğru konuşalım. Nurhan Aydın’ın Genel Merkez’de böyle bir sorgulama yapma şansı var mı? Yok! Bırakın soru sormayı, böylesine bir ortamı yakalama şansı var mı? Hiç yok! O halde ildeki toplantıyı es geçip Grup Toplantısı’na koşar adım gitmenin mantığı neyle izah edilir?
   Milletvekilleriyle fotoğraf çektirip face’ye koymak mıdır bunca çabanın amacı!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1392