CHP niye suskun?


   Son bir aydır belediyeyi pervasızca zarara uğratan arıtma ihalesi konusunda yayınlar yaptık. Bu haftaki manşetimizde Büyükşehir Belediyesi’nin Karasu ve Kocaali’nin içme suyunu arıtmak için proje hazırladığı ve Meclis’ten borçlanma için yetki istediği haberi var. Talep edilen miktar 3,4 milyon lira. (trilyon)
   O sistem bu paraya bitmez. Mutlaka ödenek artırımına gidilecektir.
   Karasu Belediyesi’ni yönetenler hem Büyükşehir kapsamına girileceğini, hem de pahalı yatırımların giriş aşamasından sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını biliyordu. 
   Uyduruk bir ihaleyle kurulan tesisin işe yaramayacağını o dönemde Başkan’ın mensubu olduğu partinin Meclis üyeleri açık açık söylüyordu. Bu gün de görüşleri değişmedi o isimlerin.
   Üstelik bir önceki dönemin Başkanı’na da teklif edilmişti bu tesis. Ancak gereken yerlere sorulmuş ve ‘Olmaz’ yanıtı alınmıştı.
   Nitekim bu gün gelinen aşama SASKİ Genel Müdürlüğü’nün geçmişteki uyarısı ile çakışıyor.
   Benim anlayamadığım bir konu var:
   Arıtma ile ilgili olarak açılan soruşturma sonucunda hazırlanan raporun bir şekilde bana ulaştığını yazmıştım. Bunun üzerine Ak Partili, MHP’li bazı Meclis üyeleri bu belgeleri görmek istediler. Belgeler bana üç ayrı kaynaktan ulaşmıştı. Kendilerine verdiğim sözün gereği olarak olumsuz yanıt verdim. Ama en azından iki partinin Meclis üyeleri, bu durumdan rahatsız olduklarını hissettirdiler.
   Bu ilçede bir de Anamuhalefet partisi var değil mi?
   Bunca yayına ve iddiaya karşılık CHP’den ‘Ne oluyor?’ şeklinde bir tepki gelmedi, iyi mi?
CHP Yönetimi bu konuya neden duyarsız kalıyor acaba?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1123