• Ana Sayfa
  • »
  • Doğalgaz mı, Longoz Projesi mi?

Doğalgaz mı, Longoz Projesi mi?


   Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Karasu’ya doğalgaz kaynak töreni için mi geldi? Belediyenin davetiyesine Sayın Bakan’ın adı yok! Unutkanlık desen değil. Öyleyse nedir işin aslı?

   Eroğlu’nun 13 Mayıs’ta Adapazarı programı var. İl Başkanı Uncuoğlu, parti İlçe Başkanı İshak Sarı’yı arayarak ‘Bakanı Karasu’ya da getirebiliriz’ diyor. Körün istediği bir göz! Başkan Sarı öneriyi kabul edip doğalgaz törenine alternatif bir başka programı devreye sokuyor. “Milli İçkimiz Ayran Şöleni.” Ak Parti tarafından bulvara asılan afişte aynen böyle yazıyor. Doğrusu “Milli İçeceğimiz” olsa gerek. Aceleden olacak böyle bir yanlış yazım söz konusu.

   13 Mayıs sabahına dönelim… Belediye hoparlöründen yükselen anons sesleri yeri göğü inletiyor. Önce belediye duyurusu: “Doğalgaz Kaynak Töreni var.. Bakan gelecek.. Herkes davetlidir.” Arkasından Ak Parti’nin anonsu: “Bakan geliyor.. Kaynak yapacak.. Ayran içecek.. Herkes gelsin!”

   Ara anonslar da var.. Okunan bir sürü araç plakası.. “Çalışmalara engel oluyorsunuz.. Aracınızı bulunduğu yerden çekin!” Çalışma denilen şey belediye ile Kantpark arasındaki yolun boşaltılması… İyi de saat 14.00’te başlayacak tören için sabahın köründe yol boşaltmanın ve milleti anons manyağı yapmanın ne gereği var! Tam bir işgüzarlık!

   Doğalgaz geliyor. Karasu için önemli bir kazanım. Buna kimsenin itirazı yok zaten… Törene Orman ve Su Bakanı’nın katılmış olması ise bence Karasu adına bir başka kazanımın yollarını açtı. O da Acarlar Longozu için yeni ve geniş kapsamlı bir projenin hazırlanacak olmasıdır. Bakan Veysel Eroğlu hem Ak Parti’deki hem de törendeki konuşmasında Acarlar Longozu’nun dünyaya tanıtılması amacıyla bir proje başlatacaklarını söyledi. Bununla da yetinmedi beraberindeki heyetle birlikte Acarlar Longozu’na giderek incelemelerde bulundu. Ahşap yürüyüş yolunda kendisine birkaç soru sorma fırsatı buldum. Eroğlu “Burası bir doğa harikası. Doğallığını bozmadan yeni bir proje geliştireceğiz. Takibini de bizzat ben yapacağım” dedi.

   Doğalgaz töreni için Ak Parti ile Belediye arasındaki teke tokuşturması misket yarıştıran çocukların oyununa dönüşmüştü. Bakanın Acarlar’a yönelik hassasiyeti gezisine gerçek anlamda bir ciddiyet kattı. Doğalgaz 5 yıl sonra da gelir. Ama Acarlar elden giderse geri dönüşü olmaz. Yeni hazırlanacak projenin sonuna kadar takipçisiyiz.

   

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1764