GÖLCÜK


   14 Mayıs 2014, saat 14.00`te 14 plakalı şehir Bolu’da, Erkek Öğretmen Okulu mezunlarının buluşması vardı. Bazı öğretmenlerimiz de katıldı toplantımıza. İki gün boyunca anıları tazeledik. Çehresi değişen Bolu’yu eski dönemle karşılaştırdık. Boluspor’un efsane başkanlarından Yener Bandakçıoğlu ile ayaküstü sohbet ettik. Fırsat bulamayıp gelemeyen arkadaşla-rımızın çok şey kaybettiğini söyleyebilirim. Her neyse; önümüzdeki yıl Safranbolu’da buluşma sözüyle Bolu’dan ayrıldık.
   Bolu gezimiz sırasında Gölcük’e uğradık. Seben yolu üzerinde il merkezine 17 km mesafede şirin bir göl. Küçükboğaz’ın onda biri kadar. Bolu Belediyesi burasını harika bir şekilde dü-zenlemiş. Devlet Konukevi dışında göl kıyısında tek yapı yok. Çevresi yürüyüş yolu. Dile-yen golf arabası veya bisiklet kiralayabiliyor. Karadayı isimli dizinin çekildiği tesis mini bir otel ve restoran. Geriye kalan alanın tümü piknik yeri olarak düzenlenmiş. Mangalından çocuk bahçelerine ne ararsanız var. Estetik çöp kutularıyla bile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Yöresel yemekler yapılıp satılıyor. Gölcük’ün bir kısım geliri Bolu Belediyespor’a aktarılıyor. 
   Gölcük’ü bizim Küçükboğaz’la karşılaştırdım. Kahroldum desem yeridir. Elimizdeki hazineyi belediye eliyle resmen katletmişiz!
   Gelecek kuşaklar bu katliamın hesabını bizden soracak. Emin olun buna!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1187