Herkes hesabını verecek


   Türkiye, yolsuzluk, vergi kaçakçılığı, kara para aklama ve rüşvet operasyonlarıyla geriye dönülmez bir hesaplaşma dönemine girdi. Aynı zamanda çift başlı bir devlet yapılanmasının (Birileri paralel devlet diyor) ülkeyi ne hale getirdiği de gözler önüne serildi. Bu tabloyu gördüğü halde görmezden gelenlerin ve rezilliği örtbaş edenlerin nafile çabalarını izliyoruz.
   Hayır, buradan geriye dönüş olmaz. Vicdanı olan hiç kimse böylesine bir kokuşmuşluk ortamının parçası olmayı kabul etmez.
   Hesaplaşma dönemi dedik... Herkes yaptığının ettiğinin hesabını verecek.        
   Belediyesi, İl Özel İdaresi, Valiliği, Kaymakamlığı, müsteşarı, bakanı, başbakanı... Kim kayırmacılık yapmışsa, kim görevini kötüye kullanmışsa, kim ihaleye fesat karıştırmışsa, kim kara para aklamışsa, kim rüşvet almışsa, kim imar oyunlarıyla birilerine rant sağlamışsa, kim kurumunun bütçesini hizmet yerine yandaşa peşkeş için kullanmışsa, kim bordrosuz ve açıktan birilerine maaş ödemişse, kim evinde, özel işyerinde oturanın sigorta primini çalışıyor gösterip başında bulunduğu kuruma ödetmişse, kim fatura oyunlarıyla birilerine çıkar sağlamışsa, kim halk adına yönettiği kurumun piyasadaki kredisini sıfırlamışsa, kim dün ak dediğine bu gün kara demişse, kim kişisel ve bir avuç yalakasının çıkarları uğruna siyaseti kirletmişse hesabını mutlaka ve mutlaka verecek.
  Bu böyle biline!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1091