SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019

İstifa etmelisin Başkan!


   O koltukta artık oturamazsın! Sadece kendi iradenle yeni bir durum yarattın. Birileri buna hakkın olduğunu öne sürebilir, ama öyle değil. Karasu`da yedi bini aşkın seçmen sana oy ver-di. Yaptığın, seni koltuğa oturtan seçmenlerin tercihine ihanettir. O koltuk önce mensup olduğun partinin, sonra da sana oy veren işte bu seçmenin emanetidir. Seçmen sana koltuğun tapusunu devretmedi, sadece hizmet amaçlı olarak beş yıllığına emanet verdi. Seni o makama oturtanlara hiçbir şekilde danışmadan parti değiştirdin. Karasu`nun bu güne kadar yaşamadığı bir siyasal manevranın aktörü oldun. Bunu özel bir meziyet olarak algılıyorsan söylenecek sözüm yok. Ama bu yanlışının ezikliğini ömür boyu yaşayacağını bil. Bazılarının sahte desteklerine, onay verir gibisinden davranışlarına sakın itibar etme. Gün gelecek yapayalnız kalacaksın, bunu sakın unutma.

   Bu satırların yazarı ne eski partine, ne de yıldırım aşkıyla tutulduğun yeni partine şimdiye kadar oy vermedi. MHP`nin kaybetmesine üzülmem; Ak Parti`nin kazanmasına da sevinmem. Buna karşılık itiraf edeyim ki, parti değiştirmen beni şoka uğrattı. Benim bu düşüncemi hiza al ve senin adaylığa kabul eden, seçilmen için hiçbir fedakârlığı esirgemeyen parti yöneticilerinin neler hissettiğini düşün. Sana oy vere binlerce kişinin öfkesini hesaplamaya çalış.

  Şöyle bir düşün. Düne kadar senin beceriksiz, basiretsiz, ve ne kadar partizan bir başkan olduğunu bıkmadan tekrarlayan parti şimdi seni bağrına basıyor. Neden? Senden bu suçlamalar için özür filan mı dilediler? Hayır! Nedir o zaman Ak Parti`nin aniden filizleniveren Mehmet İspiroğlu aşkı?

   Yastığa başını koyduğunda bu soruları kendine sor. Birilerinin ülkenin tüm makamlarını, dağını, taşını, ovasını, zenginliklerini ele geçirip herkesi kendine kul etme düşlerinin değirmenine su akıtma! Bu çarkın dişlisi olma. Makamlar gelip geçer, kalıcı olan dürüst-lüktür, ilkeli duruştur, samimiyettir, dostluktur, doğru siyasettir.

   Şu işe bak; gittiğin parti kaynıyor. İlçe Başkanı seni istemiyor. Yöneticilerin çoğu seni istemiyor. Rozet takma konvoyuna katılmış olmaları seni yanıltmasın. O durum bir zorlamadır. Üçe bölünmüş durumdaki Ak Parti, senin geçişinle beş parça oldu. Bunu kendileri söylüyor. 2014`te seni aday yaptıkları anda o parti en az yedi par-çadır, bunu bil!

   Sadece kendi partini ve geçtiğin partiyi değil, Karasu`daki siyasal duruşları alt üst ettin. Olan bitene kimse sağlıklı yorum getiremiyor. Daha dün CHP`den ilçe başkanlığına soyunmuş biri-nin TBMM`deki rozet törenine kadar seni izlemesi neden olduğun durumun ne kadar karma-şık hale geldiğini gösteriyor. Aslına bakarsan, şu anda seni kuşatanların kimliğine bakıldığın-da nereye transfer olduğun alenen bellidir. Be-nim anlayamadığım, belediyenin yıllık bütçesini cep harçlığı olarak kullanan işadamlarının sen-de veya senin yönettiğin belediyede hangi cevheri bulduklarıdır!

   Başkan girdiği yeri dağıtmaz. Aksine dağılanı toparlar. Belediye Başkanlığı`nın eski adı Şehreminliği`dir. Başkan şehrin emini, güvenilir ki-şisi demektir. Kendinden emin olabilirsin, ama halk seni emin biri olarak görüyor, güveniyor mu? Ak Partili üst düzey yöneticilerinin samimiyetsizlik tütsülü desteğine, çatkapı ziyaretlerine kanma.  İktidara geçince hizmet yağacak palavrasına kimse kanmaz. Ak Partili Başkan’ın 10 yılda yapamadığını 10 ayda mı yapacaksın? Bari insanları aptal yerine koyma Başkan...

   Gözlüyorum; sokaktaki insanla karşılaştığında sana karşı göstermelik bir davranış söz konusu. Bunu hissetmemen mümkün değil. Oysa transfer öncesine kadar durum böyle değildi. Bu gerçeğin nedenlerini yakalamaya çalış. Bana sorarsan bundan böyle nikâh filan da kıyma, açılışlara katılıp kurdele kesme, sporculara madalya takma, takımlara kupa verme.

   Seçildiğin günden itibaren ve siyasal düşünce farkımıza rağmen, başarılı olman, Karasu`ya bir şeyler kazandırman adına 3,5 yıl sana destek olmaya çalışan biri olarak söylüyorum. Ya geçtiğin partiyi bırak ve kalan süreni bağımsız olarak tamamla, ya da o koltuğu derhal boşalt. İradeni bu noktada rahatlıkla kullanabilirsin.

   İstifa et Başkan. Makamı bırak ve kendinle hesaplaşmaya uygun ıssız bir yere git. Nerede yanlış yaptığını düşün ve siyasal günahlarından arınmanın yoluna bak.

   Hatırla Başkan; seçim öncesindeki liste hazırlıklarında sana bazı uyarılarım olmuştu, dinlememiştin. Kazandığının ikinci ayında bana hak verdiğini söyledin. 

   Bu uyarılarım da onun bir benzeridir ve sana siyasal anlamda son desteğimdir. Takdir yetkin, canın çektiğinde dilediğin partinin kapısını çalacak kadar geniş değil, sadece böylesi dost uyarılarını dinleyip dinlememekle sınırlıdır.

   Şu işe bak... Koltuk uğruna diktatörlük hevesindeki bir insanın partisine kapağı attın. 9 gündür Türkiye’de yaşanan olaylara bir bak ve yaptığın yanlışı gör. Yazık, yılların emeğini bir çırpıda heba ettin!

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1149