MÜDAHİLLİK


   AKP`li Meclis üyesi Mehmet Yazıcı, 46 milyonluk ihaleyle ilgili taze bir bilgi verdi ve dedi ki: “2015 Kasım ayında Mec­lis`in Başkan`a verdiği 100 milyon liralık borçlanma yetkisi var. İller Bankası bu kredi talebini, faizi ile miktarı ile geri ödeme süresi ile yani bütün şartları ile reddetti.”

   Allah Allah! Peki, ya daha sonra ne oldu?

   Bir ay sonraki Meclis`e bu kez kredinin revize edilip 46 milyon liraya indirilmesi teklifi geliyor.   Mehmet Yazıcı toplantı öncesinde Başkan İspiroğlu`nun odasında toplandıklarını ve burada kendisine “Siz bu ihaleyi yaptınız mı?” şeklinde sorduğunda “Evet, yaptık” yanıtı aldığını söylüyor.

   Soru şu: “İller Bankası 100 milyonluk borçlanmayı kabul etmediğine göre, belediye ihaleyi Meclis`in hangi kararına dayanarak yapmıştır?”

   Daha toplanmamış ve revize kararı vermemiş Meclis kararıyla mı?

   Banka diyor ki: “100 milyon kredi çok. Siz bunu revize edin.”

   Belediye ne yapıyor? Meclis`i olağanüstü toplayıp yeni kararı alacağına, ihaleyi aceleden yapıp olağan toplantıda karar çıkartıyor.

   Neyse yorum yapmayalım, çünkü konu adliyeye intikal etmiş durumda.

   Meclis toplantısında yine AKP`li üye Adem Filizfidanoğlu 8 Eylül`de başlayacak ihale davasına muhalefet partilerini ve sivil toplum kuruluşlarını müdahil olmaya çağırdı.

   Muhalefet bu olaya şaşı bakıyor galiba ki, Filizfidanoğlu uyarma gereği duymuş!

   Muhale­fet müdahil olur mu?

   Şu ana kadar ses çıkmadı. Bundan sonra ne olur bilemeyiz.

   Neyse yorum yapmayalım; çünkü açılmış bir dava var!

 

 ÇAN ÇAN NAGEHAN VE GÜLEN RAPORU

Sosyal medyaya Çan Çan Nagehan’ın (Alçı) Samanyolu TV’de yaptığı bir konuşmanın kaydı düştü.

   Çan Çan Hanım 2012 Türkçe Olimpiyatları’nda Fethullah Gülen’e çağrı olarak zikredilen “Bitsin bu hasret, gel artık” mealindeki konuşmayı yorumladığına göre tarih 2012’nin hemen sonrası olmalı.

   Neler demiyor ki Çan Çan kızımız… “Onlar zaten ayrı değil… Elbette Hocaefendi gelmeli… Arayı bozmak isteyenler var” filan…

   İlkokulu dışarıdan bitirmiş sümüklü imama bir övgü, bir övgü ki sormayın gitsin.

   Nagehan dışarıda, FETÖ’nün tarihini yazıp Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik tehditlerini sayısız kitabıyla ortaya koyan Ahmet Şık Gizli FETÖCÜ suçlamasıyla içeride…

   Önümde 9 Şubat 2014 tarihli Karşı Gazetesi duruyor.

Sürmanşeti şu: İŞTE GÜLEN RAPORU

Alt başlık şöyle: 2004 yılında MİT tarafından MGK’ya sunulan raporda çarpıcı ifadeler yer alıyor; “Fethullah Gülen kontrol edilemeyen büyük tehdit. Kadrolaşması endişe verici.”

   Haberin devamını okuyalım:

   MİT’in “Fethullah Gülen Grubu’nun Yurt Dışı Faaliyetleri” adlı bir raporu MGK’nın 24 Haziran 2004 tarihli toplantısına sunduğu ortaya çıktı. AKP dönemine ait 11 sayfalık rapora ilk kez Karşı ulaştı.

   Raporun giriş kısmında “Kendi İslam anlayışı çerçevesinde yurt içi ve yurt dışında yoğun faaliyet gösteren Fethullah Gülen Grubu ülkemizin en önemli irticai yapılanmalarındandır” deniliyor.

İç sayfalarda devam eden haberin ara başlıkları rapor hakkında fikir verebilir: “En önemli irticai grup”, “Devlet benzeri bir yapılanma”, “Küreselleşmeye paralel”, “Gülen’in Bin Ladin nefreti”, “Kadrolaşma ciddi şüphe yaratıyor”, Kontrol edilmeli vurgusu”…

   Demek ki neymiş?

   MİT taaa bundan 13 yıl önce bu cemaat adı altında örgütlenen demokrasi düşmanı çeteyi izlemiş. Görevini yapmış ve bulgularını rapora dökmüş.

   O dönemlerin Başbakanlık Müsteş­rı Ömer Dinçer, yazdığı kitabında bir ikrarda bulunuyor. Diyor ki, “MGK’dan Gülen yapılanmasının takibi ile ilgili bir tavsiye kararı gelmişti, rafa kaldırdık!”

   Bu olay da MİT raporunun MGK’ya sunulduğu tarihlerle çakışıyor.

   Hürriyet’te Sedat Ergin 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili bir dizi makale kaleme aldı, yazmaya devam ediyor.

   Ergin, 15 Temmuz Araştırma Komisyonu’na verilen ifadelerden de örnekler sundu. Bunların arasında, Karşı’nın sözünü ettiği rapor da ver. Hem de MİT yetkilisinin ağzından...  

   Çan Çan Nagehan’dan rafa kaldırılan MGK tavsiyesine…

İyi uykular Türkiye!

 

 

Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 743