SON DAKİKA

Pazaryeri taşınıyor mu?          Karasu Ortaokulu 56 Mezunları iftarda buluştu          Karasu TEOG'da il ikincisi oldu          CHP'nin iptal başvurusu reddedildi          İzinsiz kazıya suçüstü          Eyüp Bey Karasu'yu çok sevdi!          Selçuk Kadı anıldı          Selçuk Kadı'yı anıyoruz          Anket         


Bugün: 22.10.2019

MYO niye açıldı?


    Gerçekten merak etmeye başladım. Biz bu Meslek Yüksekokulu’nu niye açtık? Niye trilyon harcayıp yeni bina diktik? ‘Başka ilçelerde var, niye bizde olmasın’ diye mi?
   Biz bu okulun açılmasını neden bu kadar çok istedik? Üç beş tane öğrenci yurdu veya pansiyon para kazansın diye mi? (Hayır, onlar ihtiyaçtan doğdu) 1200 öğrenci marketlerden alışveriş etsin esnaf para kazansın diye mi? (Elbette kazanmalı) Yolcu minibüslerinin hasılatı artsın diye mi? (Dileriz daha fazla insan seyahat etsin, minibüsçüler borçlarını ödesin)
   Şunu söylemek istiyorum. Bu okulun ekonomik getiri dışında Karasu’ya sosyal ve kültürel katkısı olmayacak mı? MYO’nun böyle bir işlev kazanması sadece okul yönetiminin işi mi? Karasu’yu yönetenlere bu anlamda herhangi bir görev düşmüyor mu?
   MYO yönetimini bu güne kadar bayramlarda anıta çelenk koyarken ve stadyumdaki törenlerde görebildik. Öğrencilerini de sosyal ve kültürel anlamda Emıtt Fuarı standında görevli olarak. Bir de Turizm Bölümü öğrencilerini otellerde staj yaparken... Haklarını yemeyelim Aziziyespor’da top koşturan birkaç öğrenci de hatırlıyoruz.
   Beğenelim beğenmeyelim, bu bir yüksek okul. Burada akademisyenler görev yapıyor. Bu güne kadar Karasu ile ilgili en azından bir anket çalışması, turizmle ilgili geliştirilmiş bir proje, eğitim alanında bir etkinlik duyan gören varsa söylesin.
   Bir şeyi çok merak ediyorum. İlçe Kaymakamı atandığı günden beri MYO’ya kaç ziyarette bulundu? Belediye Başkanı seçildiği günden beri MYO’nun kapısını kaç kez çaldı? Aynı soruları tersten MYO yöneticilerine de sorabiliriz.
   Sahi, bir de MYO’ya ek bina sözü vermiştik; ne oldu bilen duyan var mı?
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ