Sayın Başkan Adayları


   Sesimi duyabiliyor musunuz?
   Bir süredir elden geldiğince sizleri dinliyorum. Mahallelerde, köylerde vatandaşlara sesleniyorsunuz.
   Belediyeyi daha iyi yöneteceğinizi söyleyip oy talebinde bulunuyorsunuz.
   Ortaya koyduğunuz çalışma programınıza bakıyorum, bana çok sığ geliyor.
   Sürprizi bastıracağınız seçim kitapçıklarına saklıyorsanız bilemem. Ama şunu söyleyebilirim. Eğer o kitapçıklarınız da şu son 15 günlük söylemlerini aşan bir içerikte değilse, emekli bir öğretmen olarak söylüyorum benim açımdan notunuz kırıktır.
   Sevgili Başkan adayları,
   Karasu’nun temel sorunları var. Bunlardan birincisi ve belki de en hayati olanı plansız ve programsız bir yapılaşmadır.
   Tarım alanları her geçen gün imara açılıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Örneğin, korunması gereken Yenimahalle rant kurbanı olmak üzere. Karasu bir başka Yenimahalle bulamayacağına göre burasının beton kutularına dönüşmesine seyirci mi kalacaksınız?
   Bir diğer sorun, Karadeniz’in en uzun sahiline sahip bir ilçe olarak bu zenginliği nasıl kullanabileceğimiz konusudur.
   Sahille ilgili kalıcı ve uzun vadeli geçerliliğini koruyacak bir projeniz var mıdır? Örneğin burada vatandaşlara ait yapılaşmaya kapalı tapulu arsalar var. Bu sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz?
   Aynı şekilde sahilde hemen her yıl hediyelik eşya çarşıları kuruluyor. Türkiye’nin ve dünyanın turist çeken bölgelerinde böylesi çarşılar sabit yerleriyle belleklere kazınırken, Karasu’da neden seyyar satış büfesi muamelesine tabi tutulur? Üstelik belediyeye ait uygun yerler varken! Bu konudaki öneriniz nedir?
   Yine limanın kıyısında iflas kararı verilmiş bir tersane var. Üç yılı aşkın süredir herhangi bir üretim yok. Tersaneyi ne yapacaksınız?
   Hükümet Konağı’nın hemen arkasında büyükçe bir temel duruyor. Yanlış hatırlamıyorsam bu temelin bulunduğu arazi bundan yaklaşık 8 yıl önce belediye tarafından Kültür Merkezi yapılmak  amacıyla yüksek bir bedelle satın alındı. Temel var merkez ortada yok! Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
   İlçe merkezinde 5 spor kulübü var. İlçenin tek çim sahası bozularak sentetik sahaya dönüştürülüyor. Uygun alternatifler dururken böylesi bir değişikliği uygun buldunuz mu? Karasu takımlarının maçlarını Kocaali ve Erenler’deki sahalarda oynamasına gönlünüz razı oluyor mu? Seçim konuşmalarınızda bu konuyla ilgili dişe dokunur tek kelime etmemenizin sebebi hikmeti nedir?
   Sayın Başkan Adayları,
   Yeni bir hastane binası yapılıyor. İnşaatı tamamlanıp hizmete açılmadan çevresi binalarla doldu. Hastane çevresinde yeşil bir kuşak oluşturma şansı sıfıra indi. Bu konda fikriniz nedir? Devam ediyorum... Eski Hastane binasını ne yapmayı düşünüyorsunuz. Karasu’daki moda deyimle “Sağlık Bakanlığı’nın malıdır, karışamayız” mı diyeceksiniz. Yoksa Akçakoca Belediyesi’nin yaptığı gibi buraya el koyup kamu adına en yararlı biçimde değerlendirmeyi mi düşünürsünüz?
   İnönü İlkokulu merkez trafiğini yoruyor. Oradan kaldırılması çevrenin nefes alması demektir. Fiskobirlik’in hizmet binası ve arsası satılık. Milli Eğitim arsayı verdiğinizde binayı yapıyor. Eğer başkanlığı kazanırsanız böyle bir projeye sıcak yaklaşır mısınız?
   Eğer başkan seçilirseniz, belediyeyi bu güne kadar alışılagelmiş kalıpların dışında yeni bir yönetim sistemine oturtmayı düşünüyor musunuz?
   Sayın adaylar,
   Bu soruları çoğaltmak mümkün. Ama şimdilik burada kesiyorum. Öğrenmek istediğim şu: “Yukarıda sıraladığım sorunlar ve sorularla ilgili düşünceniz nedir? Katılacağım ilk kahve toplantınızda bu soru ve sorunlara yanıt bulmak istiyorum. Not defterim cebimde olacak, söylemedi demeyin!
Diğer Yazıları
  • PAYLAŞ
  • İzlenme : 1227